Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Roksana

Znaczenie imienia Roksana Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Roksana

Roksana to imię pochodzenia perskiego, które oznacza jutrzenkę lub kobietę promienistą, jaśniejącą.

Znaczenie imienia Roksana

Bywa bardzo subiektywna i pewna siebie. W miłości raczej ostrożna, ponieważ mało kto jest w stanie sprostać jej wymaganiom. Jest również niezwykle uczuciowa – z trudem wybacza wyrządzone jej krzywdy. To typowa ekstrawertyczka – uzewnętrznia swe reakcje i łatwo przystosowuje się do otoczenia.

Rodzina i miłość

Ciekawych doznań dostarcza natomiast specyficzny zmysł kulinarny Mirosławy, która uwielbia eksperymenty w kuchni.Roksana to wymarzona partnerka. Wymaga wiele wytrzymałości i zrozumienia.

Życie towarzyskie

Trzeba poświęcać jej pełną uwagę, a nie każdemu to odpowiada. Miewa milion pomysłów na sekundę, przez co ciężko za nią nadążyć. Jej przyjaciele nie usłyszą od niej narzekania, za to dla każdego ma dobre słowo i uśmiech.Nie zawsze łatwo się z nią dogadać, chociaż Roksana z natury jest życzliwa i otwarta na świat.

Praca i kariera zawodowa

Dokładna, analityczna i metodycznie traktująca napotkane problemy. Wybiera tylko drogi prowadzące do sukcesu i dostatku. Skłonna jest przy tym do oszustw oraz blefowania, najczęściej tuszując w ten sposób brak własnej kreatywności i przywłaszczanie sobie cudzych pomysłów.

Predyspozycje zawodowe

Roksana posiada uzdolnienia artystyczne i manualne – sprawdzi się w zawodach powiązanych ze sztuką. Musi też to być praca, która pozwoli jej pracować swoim rytmem, nie w zespole.

Imieniny

Roksana imieniny obchodzi 14 września.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Roksana

Roksa, Roksancia, Roksanka, Roksia, Roksunia

Formy obcojęzyczna

Roxana, Roxanna, Roxine, Roxy (ang.), Roxane (fr., niem.), Roksana, Roksa, Rosa (połud.-słow).

Nazwiska od imienia Roksana

Rokszawski, Rokszewicz

Znani imiennicy

Roksana – żona Aleksandra Wielkiego Roksana – córka Heroda Wielkiego Roksana Jonek – Miss Polonia 1997 Roksana Krzemińska – aktorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

7