Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Monika

Znaczenie imienia Monika Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Monika

Monika jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa monos (jedyny, sam, samotny). Dawniej imię nadawane jedynaczkom.

Znaczenie imienia Monika

Odważnie kroczy przez świat z wiarą we własne możliwości i chętnie podejmując ryzyko.Rywalizacja to stały element jej życia a los nie oszczędza Róży. Własnej często nie zakłada, ponieważ stawia zbyt wysokie wymagania partnerowi życiowemu.Monika to ambitna i zaradna kobieta – może nawet czasem zbyt ambitna. Nie pozwala jednak sobą kierować ani rządzić.

Rodzina i miłość

Jest zmysłowa, spragniona ciepła, czułości i przyjemności. Jeśli nie ma pewności, co do danego partnera – odchodzi i nie ogląda się za siebie. Bardziej zdobywa mężczyzn niż planuje założenie rodziny i stabilizację. Byle tylko rodzina zbytnio jej nie przytłaczała! Jej otoczenie składać się będzie z ulubionych zakątków, pamiątek, szczegółów i dźwięków, które pozwalają jej snuć fantazje.

Życie towarzyskie

Znajomych traktuje jak publiczność, która powinna nieustannie się nią zachwycać. Trafnie ocenia ludzi oraz ich serca i nie znosi kłamstwa, w mig rozpozna nieszczerość. Ceni sobie dobre maniery i zasady wyniesione z domu rodzinnego. Niestety bywa niezwykle pamiętliwa i nigdy nie wybacza wyrządzonych jej krzywd.

Praca i kariera zawodowa

Idealnie dostosowuje się do warunków i nie poddaje nawet, gdy jest jej ciężko. Monika potrzebuje uczestniczyć w wielkich przedsięwzięciach. Nieraz swoimi przymiotami zyskuje przewagę nawet nad płcią przeciwną! Nie lęka się przeszkód i trudów życiowych – osiąga każdy założony sobie cel. Jest to kobieta o dobrej intuicji, rozwiniętej pamięci słuchowej i rozbudzonej ciekawości świata.

Predyspozycje zawodowe

Monika dobrze sprawdzi się w biznesie, aktorstwie, reżyserii, scenografii i mediach.

Imieniny

Monika imieniny obchodzi 18 stycznia, 4, 21 maja, 27 lipca, 27 sierpnia.

Patroni

Św. Monika – matka św. Augustyna. Żyła w latach 332 – 287. Modliła się gorąco o nawrócenie syna. Łaski tej doznała dopiero na krótko przed śmiercią. Po chrzcie Augustyna razem z synem wyruszyła do Afryki, ale po drodze zachorowała i zmarła w Ostii.

Odmiany imienia Monika

Monia, Moniczka, Monisia, Moniś, Nika

Formy obcojęzyczna

Monica (łac.), Monica (ang.), Monika, Monica (niem.), Monique (fr.), Monica (hiszp.)

Nazwiska od imienia Monika

Moniak, Monik, Monikiewicz, Monikowski, Moniński, Moniuk, Moniuszko

Znani imiennicy

Monika Brodka – polska piosenkarka Monika Richardson – prezenterka telewizyjna Monika Seles – amerykańska tenisistka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Różowy, 9, kwarc różowy