Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Natasza

Znaczenie imienia Natasza Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Natasza

Natasza to rosyjska odmiana imienia Natalia, która obecnie występuje jako samodzielna forma niezależna od pierwowzoru. Imię to pochodzi z języka łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza kobietę, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym.

Znaczenie imienia Natasza

Często zajmuje się sztuką – jeśli nie zostanie artystką lub architektem, może wybrać medycynę bądź informatykę. Jest ambitna i lubi się uczyć, a los nie poskąpił jej licznych talentów, jednak jej twórczość pozostaje znana raczej nielicznym.Natasza często szybciej działa, niż myśli. Bywa przy tym zbyt zaborcza, ale bardziej z chęci ochraniania bliskich, niż posiadania ich tylko dla siebie. To kobieta zdecydowana, pracowita, przy tym nieco chmurna i zaborcza, ale posiadającą bogactwo czułości oraz miłości.

Rodzina i miłość

Sama bardzo przeżywa porażki miłosne i długo je rozpamiętuje. Jeśli ten pozostanie jej wierny, Natasza poświęci wiele serca i wysiłku dla dobra rodzinnego ogniska. Zaplanuje każdy wydatek, każdy wspólny wypad, każde wydarzenie i można mieć pewność, że wszystko przy niej się uda.Mężczyźni szybko ulegają jej czarowi, a kapryśny charakter traktują jako cechę dodającą jej dodatkowego uroku.

Życie towarzyskie

Jest kapryśną intrygantką, która żyjąc w całkowicie wyimaginowanym świecie, mimowolnie kłamie. Nie posiada zatem zbyt licznych przyjaciół. Lubi olśniewać otoczenie, być podziwianą i chwaloną. Najbardziej pomocna jest wówczas, gdy u innych wszystko zaczyna się walić i następuje chaos.

Praca i kariera zawodowa

Dobry z niej pracownik, chociaż nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Ma bardzo duże ambicje i równie wielkie możliwości. Lubi się doskonalić, nie znosi za to bezczynności. Ma tendencję do odkładania wszystkiego na później i słodkiego leniuchowania.

Predyspozycje zawodowe

Dla Nataszy praca zawodowa nie jest jej żywiołem. Nie nadaje się ona do wykonywania tych samych monotonnych czynności. Potrafi jednak wykonywać zarówno zawody typowo kobiece, jak i męskie.

Imieniny

Natasza imieniny obchodzi 27 lipca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Natasza

Nataszka, Nacia, Nata, Natala, Natalinka, Nati, Natka, Natunia, Natusia

Formy obcojęzyczna

Natasha (ang.), Natasa, Natascha (fr., niem.)

Nazwiska od imienia Natasza

Brak

Znani imiennicy

Natasza Urbańska – aktorka, piosenkarka i tancerka Natasza Zylska (Zygelman) – piosenkarka Natasha Richardson – angielska aktorka Natasha Zacharenko (Natalie Wood) – amerykańska aktorka

Przysłowia

Źle z Nataszą, bo Natasza zbyt w miłości się rozprasza.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 1, bursztyn