Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Renata

Znaczenie imienia Renata Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Renata

Imię Renata pochodzi męskiej formy imienia Renat.

Znaczenie imienia Renata

Chętnie przebywa wśród ludzi i łatwo nawiązuje kontakty. Zazwyczaj jest miła, uśmiechnięta i pełna wdzięku, ale zdarzają jej się napady złości. Jest również zaborcza, ale w inteligentny sposób, to znaczy podporządkowuje sobie innych, nie przykuwając ich jednak do siebie. Jest ciągle zajęta – kocha podróże i pracę w ruchu.

Rodzina i miłość

Jej mąż powinien charakteryzować się dużą cierpliwością i opanowaniem, aby nie uciec przy pierwszej zmianie nastroju i nastawienia swej żony. Renata jest też bardzo uczuciowa, chociaż nie okazuje tego wprost. Potrafi panować nad swoimi emocjami i byle pieszczoty nie zmiękczą jej serca.

Życie towarzyskie

Stroni od świata, unika tłumu i łatwo się płoszy. Z łatwością za to odczytuje intencje innych ludzi i bez trudu dostosowuje się do otoczenia. Wielu może wydawać się zimna i obojętna, choć w rzeczywistości to pełna empatii osoba o bogatych przeżyciach wewnętrznych. Niemniej polega wyłącznie na sprawdzonych osobach, rzadko poszerzając grono swych bliskich znajomych.

Praca i kariera zawodowa

Pilnie pracuje nad sobą i wytrwale realizuje wyznaczane sobie cele oraz plany. Nie znosi, kiedy ktoś nie angażuje się w pełni w wykonywanie powierzonych mu obowiązków i zadań.Renata to mądra kobieta, która twardo i pewnie stąpa po ziemi.

Predyspozycje zawodowe

Renata najlepiej czuje się w zawodach wymagających dużo ruchu i kontaktu z ludźmi, takimi jak: modelka, stewardesa, sekretarka.

Imieniny

Renata imieniny obchodzi 1 lutego, 28 marca, 16 kwietnia, 12 listopada.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Renata

Rena, Renia, Renatka

Formy obcojęzyczna

Renate, Renee (ang., fr., niem.)

Nazwiska od imienia Renata

Brak

Znani imiennicy

Renata Dancewicz – aktorka Renata Gabryjelska – modelka i aktorka Renata Mauer – mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym Reni Jusis – wokalistka i kompozytorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 5, bursztyn