Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Imiona na literę Z

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę Z. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę Z!


Zbigniew

Zbigniew jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który zbyt często się gniewa lub, który powinien pozbyć się gniewu.
Poznaj znaczenie imienia Zbigniew


Zdzisław

Zdzisław to imię staropolskie złożone z dwóch członów: zdzie (uczynić, zdziałać, zrobić) i sław (sława). Imię to oznacza tego, którego wypełnia żądza sławy lub tego, który obiecuje sławę.
Poznaj znaczenie imienia Zdzisław


Zenon

Zenon to imię pochodzenia greckiego powstałe jako skrócona forma greckich imion Zenodoros, Zenodotos. Imię Zenon oznacza: dar Zeusa.
Poznaj znaczenie imienia Zenon


Zofia

Zofia jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa sophia (mądrość).
Poznaj znaczenie imienia Zofia


Zuzanna

Imię Zuzanna pochodzi od hebrajskiego imienia Szoszannah, które wywodzi się od hebrajskiego słowa shoshano czyli lilia. W Polsce imię to występuje od XIII wieku.
Poznaj znaczenie imienia Zuzanna


Zygmunt

Zygmunt to imię pochodzenia germańskiego wywodzące się od słów: sigu (zwycięstwo) oraz munt (opieka, ochrona). Imię to oznacza „tego, który zapewnia zwycięstwo i opiekę” lub „tego, którego opieka zapewnia zwycięstwo”.
Poznaj znaczenie imienia Zygmunt