Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Imiona na literę N

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę N. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę N!


Nadia

Nadia to imię żeńskie będące skróconą formą imienia Nadzieja. Pochodzi od rosyjskiej wersji tego imienia – Nadieżdy.
Poznaj znaczenie imienia Nadia


Natalia

Natalia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza: ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym. W Polsce imię Natalia nadawane jest od XIV wieku.
Poznaj znaczenie imienia Natalia


Natasza

Natasza to rosyjska odmiana imienia Natalia, która obecnie występuje jako samodzielna forma niezależna od pierwowzoru. Imię to pochodzi z języka łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza kobietę, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym.
Poznaj znaczenie imienia Natasza


Nikola

Nikola to żeńska forma imienia Mikołaj. Pochodzi od greckiego słowa nikolaos i oznacza osobę, która odniosła zwycięstwo dla swojego ludu.
Poznaj znaczenie imienia Nikola


Nina

Nina jest to imię przekształcone od imienia Janina, pochodzenia hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska). Uważane również za samodzielne imię, pochodzące od mitycznego twórcy królestwa asyryjskiego Niniwy lub od greckiego imienia Ninos. Oznacza: Bóg łaskaw.
Poznaj znaczenie imienia Nina


Norbert

Norbert jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów nord (północ) i beraht (błyszczeć, jaśnieć). Oznacza: sławny mąż z północy.
Poznaj znaczenie imienia Norbert