Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Imiona na literę E

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę E. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę E!


Edward

Edward to imię męskie pochodzenia staroangielskiego utworzone od słów ead (dobrobyt, szczęście) i weard (obrońca, opiekun). Imię to oznacza: ten, który broni majątku.
Poznaj znaczenie imienia Edward


Edyta

Edyta to imię pochodzenia starogermańskiego, od staroangielskich słów ead (dobrobyt, pomyślność) i gyth (walka) lub staroniemieckich. Oznacza: bogata dzięki walce lub walcząca o majątek, bogactwo.
Poznaj znaczenie imienia Edyta


Eliza

Eliza jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Pochodzi od słowa eliszeba – co oznacza – Bóg moją przysięgą.
Poznaj znaczenie imienia Eliza


Elwira

Elwira to imię żeńskie o nie do końca pewnym pochodzeniu. Przypuszczalnie wywodzi się od mauretańskiego słowa El-mira co oznacza: księżna lub dostojna pani.
Poznaj znaczenie imienia Elwira


Elżbieta

Elżbieta jest to imię pochodzenia starohebrajskiego, od słowa elzeba lub eliszeba (Bóg jest moją przysięgą lub moją doskonałością).
Poznaj znaczenie imienia Elżbieta


Emil

Emil jest to imię pochodzenia etruskiego, ukształtowane w języku łacińskim. Wywodzi się od słowa aemulus (ten, który rywalizuje, współzawodniczy z kimś; zazdrośnik) lub od nazwy rodu rzymskiego Emiliuszy (Aemilius).
Poznaj znaczenie imienia Emil


Emilia

Emilia to imię, które jest żeńską forma imienia Emil.
Poznaj znaczenie imienia Emilia


Eryk

Eryk jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów era (cześć, honor) i richi (bogaty). Oznacza: ten, dla którego honor jest rzeczą najważniejszą.
Poznaj znaczenie imienia Eryk


Ewa

Ewa to imię pochodzenia hebrajskiego, od słów hajja (być) lub hawwa (wzięta od męża albo dająca życie). Według Biblii jest to imię pierwszej kobiety stworzonej z żebra Adama. Przypuszcza się również, że może ono pochodzić od imienia najwyższej bogini przedhebrajskich mieszkańców Kanaanu. W dawnych czasach imię to było źle widziane – ciążył na nim grzech pramatki Ewy, która złamała zakaz Boży.
Poznaj znaczenie imienia Ewa


Ewelina

Ewelina to imię pochodzenia celtyckiego (radość, światło) lub wywodzące się z hebrajskiego imienia Ewa, od słów hajja lub hawwa (wzięta od męża lub dająca życie).
Poznaj znaczenie imienia Ewelina