Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Imiona na literę D

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę D. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę D!


Dagmara

Dagmara to imię pochodzenia skandynawskiego. Oznacza: sławny dzień.
Poznaj znaczenie imienia Dagmara


Damian

Damian to imię pochodzenia greckiego, od imienia bogini Damii, czczonej w Epidaurze, lub od démios (lekarz ludowy). Oznacza: pogromca, poskromiciel, ale i uzdrowiciel.
Poznaj znaczenie imienia Damian


Daniel

Daniel jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od imienia Danijjel. Oznacza: sędzią moim jest Bóg albo (wg tekstów akadyjskich) potężny jest mój Bóg.
Poznaj znaczenie imienia Daniel


Danuta

Danuta to imię pochodzenia litewskiego od słowa danutie (będącego połączeniem znaczeń niebo i córka) lub łacińskiego, od słowa donata (darowana przez Boga). Możliwe jest również iż wywodzi się z południowosłowiańskich imion Dana, Danka, Danica. Oznacza dziecko darowane przez Boga.
Poznaj znaczenie imienia Danuta


Daria

Daria to imię, które pochodzi najprawdopodobniej z języka perskiego. Podobnie jak jego męski odpowiednik Dariusz, oznacza „tę, która podtrzymuje dobro”.
Poznaj znaczenie imienia Daria


Dariusz

Dariusz jest to imię pochodzenia staro perskiego, od słowa Dãrayavahuš (podtrzymujący dobro). Imię to nosiło trzech perskich królów.
Poznaj znaczenie imienia Dariusz


Dawid

Dawid jest to imię pochodzenia hebrajskiego, oznacza: dowódca, opiekun, również godny kochania, ukochany. W Polsce występuje od XIII wieku.
Poznaj znaczenie imienia Dawid


Diana

Diana to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia rzymskiej bogini księżyca, płodności, lasów, zwierząt oraz opiekunki kobiet w czasie porodów.
Poznaj znaczenie imienia Diana


Dominik

Dominik to imię łacińskie oznaczające mężczyznę poświęconego Bogu. Pochodzi od słowa dominicus, które oznacza: pański, należący do Boga.
Poznaj znaczenie imienia Dominik


Dominika

Dominika jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dominicus – Pański, należący do Boga.
Poznaj znaczenie imienia Dominika


Dorota

Dorota to imię pochodzenia greckiego, od słów doron (dar) i theos (bóg). Oznacza: ta, która przyszła na świat jako dar boży.
Poznaj znaczenie imienia Dorota