Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Łucja

Znaczenie imienia Łucja Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Łucja

Łucja jest to imię pochodzenia łacińskiego, a oznacza dziewczynkę urodzoną o wschodzie słońca.

Znaczenie imienia Łucja

Łucja dla wielu to typowa kobieta, ponieważ jest zmienna i ulega nastrojom. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nikt nie potrafi, tak jak ona rozplanować każdej chwili dnia. Nie znosi monotonii oraz nudy. Pracując, daje wyraz swej przedsiębiorczość i zdolnościom organizatorskim.

Rodzina i miłość

Nie przywiązuje wagi do kariery ani pieniędzy, dlatego jej mąż powinien być zaradny finansowo i dostarczać potrzebnych rodzinie środków do życia.Piękna, pociągająca swym urokiem niczym róża, która zarówno cieszy, jak i kłuje! Kto ją pokocha – musi uważać. Jej mężowi można pozazdrościć wielu zmysłowych chwil, ponieważ dla Weroniki miłość, oprócz oddania, kojarzy się z popędami i przyjemnością. W dziedzinie uczuć kieruje się bowiem okolicznościami a nie pożądaniem – ogromnie boi się ośmieszenia po wycofaniu z dwuznacznej sytuacji.

Życie towarzyskie

Na ogół wobec nieznajomych jest zdystansowana i chłodna, ale gdy ktoś zdobędzie jej przychylność i zaufanie – potrafi zaangażować się w znajomość. Mimo to ma wielu znajomych, których przyciąga do niej spokój i poczucie bezpieczeństwa. Cieszy się również powodzeniem u płci przeciwnej, trudno jej jednak w pełni odnaleźć się w rzeczywistym świecie. Ceni sobie swoją nietykalność, czy wręcz samotność.

Praca i kariera zawodowa

Jest bardzo gorliwa i ciężko pracuje na swój sukces. Potrafi wskazywać drogę innym, choć często miewa zbyt wygórowane wymagania w stosunku do współpracowników. Jest obowiązkowa i dokładna w tym co robi. Jest zmienna.

Predyspozycje zawodowe

Łucja dobrze czuje się w zawodzie bankiera, księgowej, sekretarki i pedagoga.

Imieniny

Łucja imieniny obchodzi 4, 25 marca, 25 czerwca, 6, 9 lipca, 16, 19 września, 7 listopada, 13 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Łucja

Brak

Formy obcojęzyczna

Lucia (łac.), Lucia (ang.), Lucienne (fr.)

Nazwiska od imienia Łucja

Brak

Znani imiennicy

Łucja Prus – piosenkarka Lucy Maud Montgomery – pisarka kanadyjska

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Złocisty, 2, diament