Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Imiona na literę K

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę K. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę K!


Kacper

Imię Kacper pochodzi z języka perskiego (Gathaspar) i oznacza skarbnika.
Poznaj znaczenie imienia Kacper


Kamil

Kamil jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy znanego rzymskiego rodu Camilli. Łacińskie camillus oznacza dosłownie: szlachetny chłopiec lub urodzony z wolnych rodziców, szlachetny.
Poznaj znaczenie imienia Kamil


Kamila

Kamila to żeńska forma imienia Kamil. Pochodzi od łacińskiego słowa camillus i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. W Polsce występuje od XVIII wieku.
Poznaj znaczenie imienia Kamila


Karol

Karol jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna) lub skandynawskiego – oznaczałoby wówczas człowiek prosty, chłop. Imię to nosił słynny król Franków, Karol Wielki, od którego wywodzą się słowiańskie słowa oznaczjące panującego: król (pol.), král (czes.), kralj (serb., chorw.).
Poznaj znaczenie imienia Karol


Karolina

Karolina jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna). Oznacza: wierna małżonkowi, oddana domowi.
Poznaj znaczenie imienia Karolina


Katarzyna

Katarzyna jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa katharos i oznacza: czysta, dziewicza, bez skazy. W Polsce występuje od XIII wieku.
Poznaj znaczenie imienia Katarzyna


Kazimierz

Kazimierz to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Wywodzi się od słów kazi (niszczyć) i mir (pokój). Oznacza mężczyznę, który niszczy pokój lub sławę wrogów.
Poznaj znaczenie imienia Kazimierz


Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda).
Poznaj znaczenie imienia Kinga


Klaudia

Klaudia jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Klaudiusz.
Poznaj znaczenie imienia Klaudia


Konrad

Konrad jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów kuoni (śmiały) i rad (rada). Oznacza: odważny, skory w udzielaniu rad innym.
Poznaj znaczenie imienia Konrad


Kornelia

Kornelia jest to żeńska forma imienia Kornel, które pochodzi od nazwy znanego rzymskiego rodu Korneliuszów (Cornelius).
Poznaj znaczenie imienia Kornelia


Krystian

Krystian to imię pochodzenia grecko-łacińskiego wywodzące się od słów Christianus, Cristianus. Imię to oznacza: należący do Chrystusa.
Poznaj znaczenie imienia Krystian


Krystyna

Krystyna jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa Christinus co znaczy Chrystusowy.
Poznaj znaczenie imienia Krystyna


Krzysztof

Krzysztof jest to imię pochodzenia greckiego, od słów Christos (Chrystus) i phero (nieść). Oznacza: niosący (w sobie), wyznający Chrystusa.
Poznaj znaczenie imienia Krzysztof