Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Mariusz

Znaczenie imienia Mariusz

Pochodzenie imienia Mariusz

Mariusz jest to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia boga wojny Marsa lub nazwy rzymskiego rodu Mariaszów.

Znaczenie imienia Mariusz

Chociaż jest szczery, prawdomówny i obiektywny, ciężko jednoznacznie ocenić jego charakter i przewidzieć reakcje. Dzięki syntetycznej inteligencji często widzi to, co umyka innym. Bardzo przeżywa za to sprawy sercowe i przywiązuje do nich wielką wagę. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie dobrym humorem oraz dowcipem, ale niechętnie się zwierza i często ukrywa swe prawdziwe oblicze. Oprócz pociągającego stylu bycia posiada równie ciekawe wnętrze – skłonny jest zarówno do działania, jak i refleksji.

Rodzina i miłość

Mariusz buduje swoją miłość i związek. Musi to być wytrwała i odporna osoba. Obecność podtekstu seksualnego w związku niepokoi go. Sprawdzi się też w roli gospodarza i czułego partnera. Zapewni przy tym rodzinie odpowiedni poziom życia.

Życie towarzyskie

Sam również nie stroni od ludzi, ale bardzo starannie i dość nieufnie dobiera sobie oddanych przyjaciół.Mariusz ma złożoną osobowość. Mariusz lubi spotkania ze znajomymi, ale zdarza mu się ich także bojkotować. Nie znosi również cwaniactwa i kombinatorstwa. Wyznaje niestety podwójną moralność – co innego zasady, co innego działanie.

Praca i kariera zawodowa

Cechuje go przy tym doskonały refleks, dzięki czemu może zostać rzecznikiem zespołu, firmy lub człowiekiem mediów. Wybierając pracę nastawia się na konkretne cele, a nie przyjemności i satysfakcję. Śmiało i wytrwale podąża ku zaszczytom, które się dla niego liczą. Posiada wyjątkową inteligencję i w mig chwyta każde zagadnienie. Jeśli zapanuje nad swą popędliwością i odnajdzie odpowiednie zajęcie – sukces gwarantowany! Jest to bowiem mężczyzna o nieprzeciętnej inteligencji – bardzo szybko pojmuje zarówno całość jak i szczegóły danego problemu.

Predyspozycje zawodowe

Mariusz powinien wykonywać tylko takie prace, które go pasjonują – w przeciwnym wypadku długo nie popracuje.

Imieniny

Mariusz imieniny obchodzi 19 stycznia, 4, 9 lutego, 22 sierpnia, 21 września, 3 listopada, 31 grudnia.

Patroni

Św. Mariusz – zginął śmiercią męczeńską za panowania Dioklecjana wraz z żoną Martą oraz dziećmi.

Odmiany imienia Mariusz

Mariuszek, Marius, Mario

Formy obcojęzyczna

Marius, Mario, Marij (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska od imienia Mariusz

Mariuszyc, Mariuszycz, Marjuszycz

Znani imiennicy

Mariusz Czajka – aktor Mariusz Czerkawski – hokeista Mariusz Szczygieł – dziennikarz i prezenter telewizyjny Mariusz Zaruski (1867-1941) – generał, taternik i żeglarz

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czerwony, 8, rubin