Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Mariusz

Znaczenie imienia Mariusz Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Mariusz

Mariusz jest to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia boga wojny Marsa lub nazwy rzymskiego rodu Mariaszów.

Znaczenie imienia Mariusz

Chociaż jest szczery, prawdomówny i obiektywny, ciężko jednoznacznie ocenić jego charakter i przewidzieć reakcje. Dzięki syntetycznej inteligencji często widzi to, co umyka innym. Bardzo przeżywa za to sprawy sercowe i przywiązuje do nich wielką wagę. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie dobrym humorem oraz dowcipem, ale niechętnie się zwierza i często ukrywa swe prawdziwe oblicze. Oprócz pociągającego stylu bycia posiada równie ciekawe wnętrze – skłonny jest zarówno do działania, jak i refleksji.

Rodzina i miłość

Mariusz buduje swoją miłość i związek. Musi to być wytrwała i odporna osoba. Obecność podtekstu seksualnego w związku niepokoi go. Sprawdzi się też w roli gospodarza i czułego partnera. Zapewni przy tym rodzinie odpowiedni poziom życia.

Życie towarzyskie

Sam również nie stroni od ludzi, ale bardzo starannie i dość nieufnie dobiera sobie oddanych przyjaciół.Mariusz ma złożoną osobowość. Mariusz lubi spotkania ze znajomymi, ale zdarza mu się ich także bojkotować. Nie znosi również cwaniactwa i kombinatorstwa. Wyznaje niestety podwójną moralność – co innego zasady, co innego działanie.

Praca i kariera zawodowa

Cechuje go przy tym doskonały refleks, dzięki czemu może zostać rzecznikiem zespołu, firmy lub człowiekiem mediów. Wybierając pracę nastawia się na konkretne cele, a nie przyjemności i satysfakcję. Śmiało i wytrwale podąża ku zaszczytom, które się dla niego liczą. Posiada wyjątkową inteligencję i w mig chwyta każde zagadnienie. Jeśli zapanuje nad swą popędliwością i odnajdzie odpowiednie zajęcie – sukces gwarantowany! Jest to bowiem mężczyzna o nieprzeciętnej inteligencji – bardzo szybko pojmuje zarówno całość jak i szczegóły danego problemu.

Predyspozycje zawodowe

Mariusz powinien wykonywać tylko takie prace, które go pasjonują – w przeciwnym wypadku długo nie popracuje.

Imieniny

Mariusz imieniny obchodzi 19 stycznia, 4, 9 lutego, 22 sierpnia, 21 września, 3 listopada, 31 grudnia.

Patroni

Św. Mariusz – zginął śmiercią męczeńską za panowania Dioklecjana wraz z żoną Martą oraz dziećmi.

Odmiany imienia Mariusz

Mariuszek, Marius, Mario

Formy obcojęzyczna

Marius, Mario, Marij (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska od imienia Mariusz

Mariuszyc, Mariuszycz, Marjuszycz

Znani imiennicy

Mariusz Czajka – aktor Mariusz Czerkawski – hokeista Mariusz Szczygieł – dziennikarz i prezenter telewizyjny Mariusz Zaruski (1867-1941) – generał, taternik i żeglarz

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czerwony, 8, rubin