Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Miłosz

Znaczenie imienia Miłosz Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Miłosz

Miłosz to imię pochodzenia słowiańskiego, utworzone poprzez zdrobnienie starosłowiańskich imion takich jak: Miłosław, Miłorad, Miłowuj. Imię to oznacza: miłujący lub umiłowany.

Znaczenie imienia Miłosz

Bywa powściągliwy, enigmatyczny oraz nieco zamknięty w sobie, ale bardzo życzliwy. Nieśmiałość nie pozwala mu na życie pełne ekspresji, a Miłosz skrywa w sobie bardzo wiele. Kiedy wbije sobie coś do głowy, trudno go od tego odwieść. Podświadomie otacza się ponadto ludźmi, na których może wywierać wpływ. To bardzo towarzyski, sympatyczny i pewny siebie mężczyzna.

Rodzina i miłość

Musi być także bezsprzecznie wierna! Powinna także podzielać punkt widzenia swego męża i wspierać go we wszystkich działaniach. Zadba o dobro najbliższych i zawsze stanie w ich obronie. Od dziecka powinien być jednak odpowiednio wychowywany, aby nie popaść w przypisany jego naturze narcyzm. Chce być kochanym, ale ucieka, gdy okazuje mu się uczucia. Trzeba uważać, aby nie podporządkował swego życia jedynie kaprysom uczuciowym.

Życie towarzyskie

Sam także jest skłonny do zadawania cierpień i sprawiania przykrości. Jest także bardzo wybredny i wiele wymaga od bliższych znajomych.Miłosz lubi błyszczeć w towarzystwie, musi jednak się kontrolować, aby z tym nie przesadzić. Wie, jak zjednać sobie sprzymierzeńców dla swych dążeń. Jest mimo to niezastąpiony na dystyngowanych salonach – sam uwielbia towarzystwo ludzi biznesu, zabawę, przyjęcia, ale wszystko na wysokim poziomie.

Praca i kariera zawodowa

To urodzony aktor chętnie podejmujący nowe wyzwania. Jest świetnym graczem, a dzięki swej niezawodnej intuicji łatwo osiąga sukces. Praca nie sprawia mu przyjemności, przynoszą ją tylko zyski i sukcesy, które z resztą szybko osiąga. Zadziwia zręcznością i skrupulatnością, dlatego wszyscy uważają go za godnego zaufania. Posiada dużą intuicję i potrafi skrupulatnie wszystko zaplanować.

Predyspozycje zawodowe

Miłosz idealnie nadaje się do takich zawodów jak: księgowy, ekonomista, analityk, informatyk, elektronik.

Imieniny

Miłosz imieniny obchodzi 25 stycznia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Miłosz

Miłcio, Miłeczek, Miłek, Miłko, Miłoszek, Miłuś

Formy obcojęzyczna

Milos (węgierski, czeski, słowacki, chorwacki)

Nazwiska od imienia Miłosz

Miłosiński, Miłosz, Miłoszewski

Znani imiennicy

Miłosz Kotarbiński – malarz i rysownik Miłosz Magin – kompozytor Milos I Obrenowicz – serbski książę Milos Forman – czeski reżyser filmowy

Przysłowia

Miłosz – chłopak ma tak rzadkie imię, że spodoba się on każdej dziewczynie.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

4