Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Irmina

Znaczenie imienia Irmina Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Irmina

Irmina to imię żeńskie pochodzenia starogermańskiego. Imię to jest zdrobnieniem imion rozpoczynających się na Irm, a które to pochodzą od słowa irmen, co oznacza: czczony, szanowany.

Znaczenie imienia Irmina

Szybko przez to zdobywa doświadczenie i znajomość ludzkiej natury. Z reguły pozytywnie patrzy na świat, chociaż nie do końca mu ufa. Pogoda ducha i wewnętrzne ciepło sprawiają, iż każdy chętnie przebywa w jej towarzystwie. Często zatem miewa problemy z nawiązaniem trwałych znajomości. Potrafi wiele znieść. Jest jednak bardzo lubiana, gdyż emanuje z niej zaraźliwa radość życia. Chętnie pomaga innym i udziela mądrych porad.

Rodzina i miłość

Jest bardzo uparta, nigdy nie zmienia zdania i ma zapędy despotyczne. Nie łatwo ją też złowić, gdyż jest zaangażowana w wiele spraw i utrzymuje wiele kontaktów, a kwestiami sercowymi nie zawraca sobie głowy. Irmina pragnie mieć wszystko pod kontrolą nie tylko w sferze domowych obowiązków, ale także w miłości. Bywa do tego despotyczna i zaborcza, niczym prawdziwa księżniczka. Dla własnego spokoju lepiej jej ulec i nie zmieniać jej przekonań.

Życie towarzyskie

Bawi się dobrze nawet wtedy, gdy ma wiele problemów. Posiada także własną wizję świata, często rozmijającą się z prawdą i rzadko akceptowaną przez inne osoby. W jej towarzystwie zatem ciężko o nudę, chociaż łatwo popaść z nią w tarapaty. Większość ludzi uznaje za kretynów. Posiada doskonałą pamięć i wykorzystuje ją w kontaktach z innymi – nie zapomni o żadnej okazji do sprawienia przyjaciołom radości! Chętnie także niesie pomoc i jest bardzo przydatna. Trudno się nudzić w jej towarzystwie.

Praca i kariera zawodowa

To kobieta, która potrzebuje wielkich przedsięwzięć, przez co nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Jest kobietą bardzo pewną siebie i potrafi zachować zimną krew w najbardziej kryzysowych momentach. Irmina jest zdyscyplinowana, dojrzała i zawsze postępuje etycznie. To sumienna pracownica o rozległej wiedzy i dużym doświadczeniu. Nigdy jednak nie ulega słomianemu zapałowi.

Predyspozycje zawodowe

Z Irminy będzie znakomita pani domu, gastronom, administratorka lub katechetka.

Imieniny

Irmina imieniny obchodzi 18 września, 24 grudnia.

Patroni

Św. Irmina z Oeren – benedyktynka frankijska żyjąca w VIII wieku.

Odmiany imienia Irmina

Imcia, Imka, Irmeczka, Irminka, Irmunia

Formy obcojęzyczna

Brak

Nazwiska od imienia Irmina

Brak

Znani imiennicy

Irmina Annusewicz – aktorka teatralna Irmina Popławska – tenisistka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

1