Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Krystian

Znaczenie imienia Krystian Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Krystian

Krystian to imię pochodzenia grecko-łacińskiego wywodzące się od słów Christianus, Cristianus. Imię to oznacza: należący do Chrystusa.

Znaczenie imienia Krystian

Krystian jest skazany na sukces a szczęście mu w tym dopisuje. Chce uczestniczyć w życiu całego świata, do wszystkiego się mieszać, każdemu doradzać, dlatego jest aktywny społecznie. Rzadko popada w konflikty i spory. Jego dewiza brzmi „powoli, ale do celu”. Jest niezależnym i dumnym awanturnikiem, dlatego w młodości chętnie podróżuje i szaleje. Jest pewny siebie, ambitny oraz uparty.

Rodzina i miłość

W związku potrzebuje wiele zrozumienia, chociaż sam może go nie okazywać. Szybko też staje się odpowiedzialnym mężczyzną, który wzbudza podziw w kobietach. Jeśli odda swe serce i przywiązanie kobiecie – mogą stworzyć szczęśliwą rodzinę.W sprawach uczuciowych Krystian przejawia pewną dwoistość osobowości. Krystian z natury nie jest poligamistą, ale jego partnerka powinna dbać o to, by go nie rozczarować.

Życie towarzyskie

Pomimo swoistej nerwowości, jest człowiekiem pełnym taktu, dyplomacji i zrozumienia dla innych. Taka postawa jest doceniana przez znajomych.Niepokorny duch, silny wewnętrznie i bardzo niezależny. To bardzo dobry człowiek, niestety nadmiernie przejmujący się problemami otoczenia.Przeświadczony o swej wyjątkowości Krystian nie raz nadepnie komuś na odcisk i doprowadzi do spięć. Zawsze tryska radością i energią do działania.

Praca i kariera zawodowa

Nie popiera on ponadto nieetycznych zagrań i prędzej wycofa się z działania oraz współpracy. Chętnie wybierany jest na przedstawiciela związku zawodowego lub pełnomocnika grupy pracowników. Przede wszystkim pracuje dla zaszczytów oraz uznania. Nie znosi też kombinatorstwa i cwaniactwa. Krystian posiada rzadki zmysł dyplomatyczny i umiejętnie posługuje się słowem, dzięki czemu potrafi przekonać ludzi do swoich racji. Stroni od rywalizacji i wiele traci, stojąc w cieniu.

Predyspozycje zawodowe

Krystian spełni się w zawodach związanych ze sztuką, fotografią, wystrojem i dekoracją wnętrz.

Imieniny

Krystian imieniny obchodzi 18 marca, 7 kwietnia, 26 lipca, 12 listopada, 4 grudnia.

Patroni

Św. Krystian, pustelnik (zm. w 1145 r.) – pochodził z Francji, gdzie młodość spędził jako pustelnik w Gastines. Później wstąpił do klasztoru cystersów w Citeaux. Przez lata pełnił rolę wysłannika opata generalnego zakonu podróżując z misjami do innych klasztorów. Po latach służby i trudów życia zmarł z powodu pogorszenia zdrowia.

Odmiany imienia Krystian

Kris, Krisek, Krychu, Krynio, Kryniu, Krystianek, Krystianuś, Krystuś

Formy obcojęzyczna

Christian (ogólnie przyj. forma), Christianus (łac.), Kristian, Cristian (hiszp.), Cristiano (wł.), Hristian (ros.), Kristián (czes., słowac.), Kristijan, Krsta, Krsto, Kristo, Hristo (połud.-słow.), Kristijonas, Krizas, Krišcius (litew.), Keresztély, Krisztián (węg.).

Nazwiska od imienia Krystian

Krystan, Krystanowicz, Krystań, Krystecki, Krystek, Krystianek, Krystianowicz, Krystianowski, Krystiańczuk, Krystosiak, Krystoszek, Krystyniak, Kryszak, Kryszczuk, Kryszewski, Kryszkiewicz, Kryszkowski

Znani imiennicy

Krystian Barański – żużlowiec Krystian Bąk – hokeista, olimpijczyk Krystian Brodecki – publicysta, krytyk muzyczny Krystian Brzozowski – zapaśnik, olimpijczyk Krystian Gałuszka – poeta Krystian Klecha – żużlowiec Krystian Zimerman – pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Christian Dior – francuski kreator mody Christian Andreas Doppler – austriacki matematyk i fizyk Christian Slater – aktor amerykański Cristiano Ronaldo – portugalski piłkarz Hans Christian Andersen – duński baśniopisarz Johann Christian Bach – kompozytor niemiecki

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 9, turmalin