Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Przemysław

Znaczenie imienia Przemysław Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Przemysław

Przemysław to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Jest to zmieniona forma imienia Przemysł oznaczającego człowieka bystrego, sprytnego, przemyślnego.

Znaczenie imienia Przemysław

Przemysław jest człowiekiem o wielkim sercu i doskonałym podejściu do dzieci. Wyczuwa przy tym słabe punkty przeciwnika i wykorzystuje to w utarczkach słownych. Przemysław jest wrażliwym i uczuciowym mężczyzną, który szuka u innych przede wszystkim zrozumienia.Przemysława pasjonuje głównie życie. Przyjaciołom daje się poznać jako wesołek z fantazją i poczuciem humoru.

Rodzina i miłość

Rzadko wobec tego zakłada rodzinę i lubi być sam.Przemysław nie jest zdobywcą i łamaczem kobiecych serc. Trzeba mieć do niego cierpliwość i nie naciskać na podjęcie decyzji. Przemysław nie ulega szantażom emocjonalnym – prędzej spokojnie odwróci się i odejdzie.

Życie towarzyskie

Zawsze zachowuje się z klasą, godnie, stara się być autorytetem, zwłaszcza dla młodszych. Nie ulega wpływom, ani presji otoczenia. Potrafi wyczuć słabe punkty przeciwnika i wykorzystać to w utarczkach słownych. Szybko przechodzi z jednego stanu ducha w drugi.

Praca i kariera zawodowa

Nieustannie poszukuje ideału w świecie i w sobie. To człowiek opanowany i cierpliwy. Nie jest leniwy! Sukces zawodowy nie stanowi dla niego po prostu priorytetu. Przemysław posiada ogromny potencjał intelektualny, który potrafi wykorzystać, nieustannie doskonaląc siebie i zdobywając wiedzę. Obce mu są finezyjne zagrania, dylematy czy szczegółowo opracowane działanie.

Predyspozycje zawodowe

Przemysław najlepiej sprawdzi się w zawodach technicznych i naukach ścisłych.

Imieniny

Przemysław imieniny obchodzi 13 kwietnia, 4 września.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Przemysław

Przemcio, Przemciu, Przemek, Przemko, Przemo, Przemuś, Przemysławcio, Przemysławciu, Przemysławek

Formy obcojęzyczna

Premislaus (łac.), Premysl (ang.), Premislao (hiszp., wł.), (ros.), Přemysl (czes.), Premyslav (słowac.)

Nazwiska od imienia Przemysław

Przemysłski, Przemyski

Znani imiennicy

Przemysł II – król polski (14 X 1257 – 8 II 1296) Przemysław Babiarz – prezenter telewizyjny i komentator sportowy Przemysław Gintrowski – kompozytor i wokalista Przemysław Kruk – snookerzysta Przemysław Mazur – pilot rajdowy Przemysław Saleta – pięściarz Przemysław Wacha – badmintonista, olimpijczyk

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Srebrny, 5, Agat