Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Łukasz

Znaczenie imienia Łukasz Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Łukasz

Łukasz jest to imię pochodzenia grecko – łacińskiego, pochodzi od słowa Lucanus – pochodzący z Lukanii w południowej Italii, lub przekształcenia imienia Lucjusz.

Znaczenie imienia Łukasz

Łukasz to facet, dla którego życie to wyzwanie. To mężczyzna praktyczny i pewny siebie. Nie ulega wpływom, potrafi być obiektywny oraz poświęcić wszystko dla sprawy, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie lubi dwuznacznych czy wątpliwych sytuacji. Pracuje wówczas dokładnie, wydajnie i jest miły. Jest oddany rodzinie i zawsze jej służy.

Rodzina i miłość

To marzyciel i romantyk! Ma bardzo delikatną naturę, ale niezwykle bogate wnętrze i bujną wyobraźnię. Głównie dlatego, iż nie uznaje kompromisów, a jedynie podporządkowanie się jego woli. Od najmłodszych lat jest wrażliwy na wdzięki kobiece i pragnie by go kochano i mu o tym mówiono. Sam pozostaje wierny do końca – przysięga z pełną odpowiedzialnością za słowa. Łukasz potrafi zadbać o rodzinę.

Życie towarzyskie

Lubi też nieraz zatapiać się w swych barwnych marzeniach, co wytrąca go ze spraw bieżących i może zaburzyć płynność komunikacji towarzyskiej.Łukasz posiada szczerą naturę, jest otwarty i gotowy do poświęceń, najbardziej w imię uznawanych przez siebie ideałów. Jest ekstrawertykiem i nie kryje się ze swoją opinią – świat zewnętrzny i zdanie bliskich są dla niego niepodważalną wartością. Zdarza mu się jednak nieoczekiwanie wybuchnąć i popaść w konflikt z bliskimi. Bywa, iż w młodości daje się wykorzystać fałszywym przyjaciołom.

Praca i kariera zawodowa

Po stoczonej walce usuwa się do samotni, aby tam zebrać siły i zaplanować kolejny atak. Boi się porażek, ponieważ dodatkowo go paraliżują. Z natury to niespokojna i buntownicza dusza o precyzyjnym umyśle. Lubi wyzwania.Niespokojna i bardzo niecierpliwa osobowość nieustannie wystawiająca się na ryzyko. Łukasz to mężczyzna przedsiębiorczy o niebanalnej inteligencji syntetycznej.

Predyspozycje zawodowe

Łukasza pociąga sport, medycyna, informatyka i inżynieria.

Imieniny

Łukasz imieniny obchodzi 11, 17 lutego, 21, 22 kwietnia, 10 września, 18, 31 października, 10 listopada, 17 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Łukasz

Łukaszek, Łukaniu

Formy obcojęzyczna

Lucas (łac.), Lucas (niem.), Luc (ang.), Luca (wł.)

Nazwiska od imienia Łukasz

Łukasiek, Łukasiewicz, Łukasik, Łukasiński, Łukasiuk, Łukaszczuk, Łukaszczyk, Łukaszek, Łukaszewski, Łukaszkiewicz, Łukaszuk, Łukawiecki, Łukiewicz

Znani imiennicy

Łukasz Ewangelista – święty Łukasz Łukasz Golec – muzyk Łukasz Górnicki – pisarz Łukasz Zagrobelny – piosenkarz Luke Perry – aktor amerykański

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Biały, 9, opal