Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Laura

Znaczenie imienia Laura

Pochodzenie imienia Laura

Laura jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa laur, co znaczy wawrzyn.

Znaczenie imienia Laura

Pomimo wrodzonego obiektywizmu, pod wpływem chwili zdecydowanie faworyzuje wybrane akurat osoby. Zaradność i kreatywność stanowią gwarancję jej sukcesu.Laura to niestabilna emocjonalnie, dość nerwowa, ale przede wszystkim niezwykle wrażliwa i delikatna kobieta. Jest bardzo praktyczna i konsekwentna we wszystkim, co robi. Kobiety raczej nie darzą jej sympatią, mężczyźni z kolei – uwielbiają. To kobieta wicher, którą ciężko powstrzymać! Uważa, iż wszystko najlepiej wykona sama.

Rodzina i miłość

Jest królową w związku i trzeba ulec jej przywództwu dla obopólnego dobra. To uczucie dowartościowuje ją najbardziej i motywuje do działania. Zdarza się, iż za mąż wychodzi dla korzyści majątkowych, aby zapewnić sobie życie na odpowiednim poziomie. Wybranek jej serca powinien urzekać ją na każdym kroku i być autorytetem oraz wsparciem. Rodzina daje jej siłę do dalszego działania i motywuje do podjęcia kolejnego ryzyka.

Życie towarzyskie

Laura wybrnie jednak z każdej sytuacji z gracją i spokojem. Laura wszystko widzi według własnej miary, jest bardzo subiektywna i żąda akceptowania tylko jej pomysłów. Na niej można zawsze polegać, gdyż to zdecydowana altruistka, a jej działania napędza miłość do drugiego człowieka. Przepadają za nią za to mężczyźni i zdecydowanie więcej ma przyjaciół odmiennej płci. Zachowuje mimo to obiektywizm i pewien szacunek wobec ustalonych reguł oraz konwenansów.

Praca i kariera zawodowa

Jest również bardzo żywotną, zdecydowaną i ambitną kobietą, której ciężko usiedzieć w miejscu. To za to typ aktywistki! Cechuje ją niespożyta energia i chęć do ciągłego działania. Nie ma czasu na naukę i nie zadaje sobie trudu wnikania w szczegóły danego zdania. Należy pamiętać, iż wywieranie na nią jakiejkolwiek presji mija się z celem. Z życiowych zmagań i porażek potrafi wyciągać wnioski i naukę na przyszłość.

Predyspozycje zawodowe

Laura spełni się w zawodach związanych z przemieszczaniem się, przygodami, podróżami, nieustannymi zmianami i ogólnie ruchem. Może zostać po prostu podróżniczką, jak i przewodnikiem, archeologiem a nawet artystką.

Imieniny

Laura imieniny obchodzi 17 czerwca, 3 września, 8, 19 października.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Laura

Laurka

Formy obcojęzyczna

Laura (łac., ogólnie przyj. forma), Lauren, Lauretta (ang.), Laure (fr.)

Nazwiska od imienia Laura

Brak

Znani imiennicy

Laura Bush – żona George’a Busha Laura Łącz – aktorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 8, lapis lazuli