Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Laura

Znaczenie imienia Laura Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Laura

Laura jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa laur, co znaczy wawrzyn.

Znaczenie imienia Laura

Pomimo wrodzonego obiektywizmu, pod wpływem chwili zdecydowanie faworyzuje wybrane akurat osoby. Zaradność i kreatywność stanowią gwarancję jej sukcesu.Laura to niestabilna emocjonalnie, dość nerwowa, ale przede wszystkim niezwykle wrażliwa i delikatna kobieta. Jest bardzo praktyczna i konsekwentna we wszystkim, co robi. Kobiety raczej nie darzą jej sympatią, mężczyźni z kolei – uwielbiają. To kobieta wicher, którą ciężko powstrzymać! Uważa, iż wszystko najlepiej wykona sama.

Rodzina i miłość

Jest królową w związku i trzeba ulec jej przywództwu dla obopólnego dobra. To uczucie dowartościowuje ją najbardziej i motywuje do działania. Zdarza się, iż za mąż wychodzi dla korzyści majątkowych, aby zapewnić sobie życie na odpowiednim poziomie. Wybranek jej serca powinien urzekać ją na każdym kroku i być autorytetem oraz wsparciem. Rodzina daje jej siłę do dalszego działania i motywuje do podjęcia kolejnego ryzyka.

Życie towarzyskie

Laura wybrnie jednak z każdej sytuacji z gracją i spokojem. Laura wszystko widzi według własnej miary, jest bardzo subiektywna i żąda akceptowania tylko jej pomysłów. Na niej można zawsze polegać, gdyż to zdecydowana altruistka, a jej działania napędza miłość do drugiego człowieka. Przepadają za nią za to mężczyźni i zdecydowanie więcej ma przyjaciół odmiennej płci. Zachowuje mimo to obiektywizm i pewien szacunek wobec ustalonych reguł oraz konwenansów.

Praca i kariera zawodowa

Jest również bardzo żywotną, zdecydowaną i ambitną kobietą, której ciężko usiedzieć w miejscu. To za to typ aktywistki! Cechuje ją niespożyta energia i chęć do ciągłego działania. Nie ma czasu na naukę i nie zadaje sobie trudu wnikania w szczegóły danego zdania. Należy pamiętać, iż wywieranie na nią jakiejkolwiek presji mija się z celem. Z życiowych zmagań i porażek potrafi wyciągać wnioski i naukę na przyszłość.

Predyspozycje zawodowe

Laura spełni się w zawodach związanych z przemieszczaniem się, przygodami, podróżami, nieustannymi zmianami i ogólnie ruchem. Może zostać po prostu podróżniczką, jak i przewodnikiem, archeologiem a nawet artystką.

Imieniny

Laura imieniny obchodzi 17 czerwca, 3 września, 8, 19 października.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Laura

Laurka

Formy obcojęzyczna

Laura (łac., ogólnie przyj. forma), Lauren, Lauretta (ang.), Laure (fr.)

Nazwiska od imienia Laura

Brak

Znani imiennicy

Laura Bush – żona George’a Busha Laura Łącz – aktorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 8, lapis lazuli