Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Bogusława

Znaczenie imienia Bogusława Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Bogusława

Bogusława to imię pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza: ta, która sławi Boga. Jest to żeńska forma imienia Bogusław.

Znaczenie imienia Bogusława

Bogusława jest osobą opanowaną i ostrożną. Bogusława jest przy tym bardzo zasadnicza i zawsze wie, co robi. Jest bardzo samodzielna, chociaż zmienna i mało przewidywalna. Bywa jednak niedyskretna. Jest osobą niezależną, czasem nawet nieobliczalną: mało ceni sobie rozsądek i rozwagę, a kieruje się sobie tylko znanymi racjami. Do tego posiada ogromne pokłady altruizmu i niesie pomoc każdemu potrzebującemu. Jest śmiała, żywiołowa i z uporem maniaka broni swoich racji. Jest wspaniałą przyjaciółką, wrażliwą na problemy innych i zawsze znajdującą czas dla bliskich. Współpracownicy rzadko za nią przepadają.

Rodzina i miłość

Samotność jest jej wrogiem – nie cierpi być sama. Bogusława nie potrafi istnieć bez kochających ludzi wokół siebie. Później pozostaje cieszyć się szczęśliwym związkiem. Jej partner powinien być zamożny, ponieważ Bogusława kocha zbytki i luksus. Zanim pozwoli do siebie się zbliżyć, przyjmuje pozę agresywnej purytanki.Będzie miła, kochająca, wierna i oddana, jeśli natrafi na mężczyznę, który obdarzy ją uczuciem i troską. Jej zaborczość bywa przy tym dość uciążliwa, dlatego ciężko jej znaleźć odpowiednio silnego i wytrzymałego mężczyznę.

Życie towarzyskie

Bogusława nie potrafi w pełni zaufać nawet sprawdzonej przez siebie osobie. Jest egoistyczna, bardzo subiektywna i agresywna. To zdecydowanie kobieta z klasą, o której względy warto zabiegać. W okazywaniu sympatii jest raczej oszczędna. Jest dumną kobietą, a jej przyjaźń nieraz bywa bardzo despotyczna, niemniej jednak wierna. Mało kto dostrzega jej dwulicowość. Z reguły mało przyjaźni się z kobietami, mężczyzn natomiast zbyt szybko zniewala i owija sobie wokół palca.

Praca i kariera zawodowa

Interesuje się do tego językami obcymi i jest osobą bardzo elokwentną – z przyjemnością udowodni to całemu światu, a zwłaszcza pracodawcy. Miejsca pracy wybiera spontanicznie i nie ulega żadnym wpływom. Na ogół jednak stara się nie wychylać przed szereg. Bez trudu pokonuje wszelkie przeszkody i potrafi postawić na swoim, dlatego postrzegana jest jako kobieta niezniszczalna. Bez wahania biegnie z odsieczą, korzystając ze swego życiowego doświadczenia. Przede wszystkim jednak jest osobą odpowiedzialną, solidną oraz poważną (kiedy trzeba). Chciałaby zostać pionierką w wielu dziedzinach, aby zapisać się w pamięci potomnych.

Predyspozycje zawodowe

Bogusława dobrze radzi sobie w kontaktach z innymi osobami, dlatego preferuje zawody oparte na tym. Chętnie zostanie handlowcem, stewardessą lub pielęgniarką, a ponieważ posiada spory talent pedagogiczny, odnajdzie się także w roli przedszkolanki, nauczycielki lub wychowawcy.

Imieniny

Bogusława imieniny obchodzi 13 stycznia, 24 lutego, 20, 22 marca, 18 kwietnia, 19, 29 maja, 1 lipca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Bogusława

Bogna, Bogunia, Bogusia, Boguszka, Boguśka

Formy obcojęzyczna

Bohuslava, Božislava (czes.), Gottlobin (niem.), Bogosava, Bogoslava (połud.-słow.)

Nazwiska od imienia Bogusława

Brak

Znani imiennicy

Bogusława Jeżowska-Trzebiatowska – fizykochemik Bogusława Latawiec – pisarka Bogusława Olechnowicz – judoczka Bogusława Pawelec – aktorka Bogusława Schubert – aktorka filmowa i teatralna Bogusława Tomasiak – wioślarka, mistrzyni olimpijska

Przysłowia

Sławna jest z tego Bogusława, że ciągle myśli o ubawach. Po ożenku z Bogusławą pożegnasz się z męską sławą.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

2