Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Mirosław

Znaczenie imienia Mirosław Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Mirosław

Mirosław jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, od słów mir (pokój) i sława. Oznacza: ten, który ma być sławny, przynosząc pokój swojemu ludowi.

Znaczenie imienia Mirosław

Mirosław to nieustannie aktywny a zarazem skrupulatny pracownik. Potrafi dobierać sobie przyjaciół i otoczenie, które okaże mu sympatię, jakiej potrzebuje, aby pokonać okresowe załamania. Posiada liczne zdolności i niesamowity upór. Nie popiera nieetycznych zagrań – prędzej wycofa się ze współpracy. Mirosław posiada wielkie zdolności oraz talenty, ale jest leniwy.

Rodzina i miłość

Nie potrafi żyć samotnie, dlatego wytrwale poszukuje odpowiedniej partnerki. Od razu też wie, czy jego pożycie jest udane. Często narzuca im swoją wolę, pragnąc, aby osiągnęli w życiu i pracy jak najwięcej. Wszystko do czasu, ponieważ na jego drodze w końcu staje ta jedyna, której tak burzliwie poszukuje. Poszukuje ciepła, spokoju i czułości.

Życie towarzyskie

Nie grzeszy ani taktem, ani uprzejmością. Lubi przy tym dramatyzować. To prawdziwa dusza towarzystwa. Nie znosi jednak niesprawiedliwości i grzmi, gdy dostrzega jej przejawy. Lubi, gdy wokół niego dużo się dzieje i szczęście mu ogólnie sprzyja.

Praca i kariera zawodowa

Lepiej dla niego, aby trzymał się raz obranej drogi. Szybko się uczy oraz zdobywa nowe umiejętności. Potrafi krytykować wszystkich dokoła i często wchodzi w konflikty z kolegami z pracy. Ponieważ lubi wygody i ceni dobrobyt, stara się pracować ponad siły – zazwyczaj osiąga wymarzony sukces.Chociaż to nieśmiały choleryk, Mirosław od młodych lat wie, czego chce od życia.

Predyspozycje zawodowe

Mirosław będzie dobrym wojskowym, policjantem, publicystą lub biznesmenem.

Imieniny

Mirosław imieniny obchodzi 2, 9, 26 lutego, 26 marca, 2, 3, 26 lipca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Mirosław

Mireczek, Mirek, Mirko, Miruś

Formy obcojęzyczna

Myron (fr.), Miroslaw (niem.), Miroslav (połud.-słow)

Nazwiska od imienia Mirosław

Mirecki, Mirkowski, Mirosławski, Mirosz, Mirowski, Mirski

Znani imiennicy

Mirosław Baka – aktor Mirosław Hermaszewski – generał, pilot, kosmonauta

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Grafitowy, 2, hemetyt