Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Blanka

Znaczenie imienia Blanka Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Blanka

Blanka jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa blankus (biały, jasny), lub z romańskiego.

Znaczenie imienia Blanka

Blanka jest bardzo zdyscyplinowana, dojrzała i zawsze postępuje etycznie. Jest jednak introwertyczką, która ma skłonność do zamykania się w sobie i niechętnie ujawnia swe myśli oraz uczucia.Blanka to kobieta pewna siebie, stanowcza i zaradna. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje po cichu i wytrwale, aż udaje jej się pokonać przeszkody i osiągnąć cel. Chętnie służy radą rodzinie oraz znajomym. Przyjaciółką, jeśli zostaje, to na zawsze.Blanka jest energiczną i pomysłową indywidualistką. Jest osobą jednocześnie obiektywną i subiektywną, ale nigdy egoistyczną! Odczuwa silną potrzebę dawania siebie innym, dlatego jest dobrą żoną i matką. Nie daje się nie lubić.

Rodzina i miłość

Jest kobietą, która kieruje się porywami serca i rzadko myśli o konsekwencjach. W jej życiu wszystko jest poukładane i zaplanowane. Nie obieca ręki pierwszemu lepszemu, ale trzeba umieć o nią zawalczyć i ją wychować! Aby w pełni mogła rozkwitnąć, potrzebuje jednak ciepła i przyjaznego otoczenia. Subiektywna, ale szczerze kochająca.Pomimo iż Blanka nie uzewnętrznia swych przeżyć, jest kochającą żoną i matką. A uczuć posiada wiele! Ciepło, wrażliwość, czułość – wszystko to czeka na właściwego mężczyznę. Blanka nie wyjawia całkowicie swych uczuć, ale na pewno jest oddana, i jak pokocha – to na zawsze.

Życie towarzyskie

Czasem bywa postrzegana jako pusta i zarozumiała dziewczyna. Pragnie przeżyć życie jak najlepiej i wykorzystać każda chwilę. Jej zdaniem każda próba narzucenia komuś swojego punktu widzenia lub siebie samego jest chamstwem. Potrafi rozpaczać z błahego powodu, całkowicie niezrozumiałego dla bliskich. Właściwie unika tłumów, imprez masowych i większych zbiorowisk ludzi.Mai ciężko jest porozumieć się z otoczeniem, ponieważ wszędzie doszukuje się podtekstów. U niej wszystko musi być przygotowane, ustalone i przemyślane – nieproszeni goście to dla niej ludzie nieodpowiedzialni, którzy szybko mogą zniknąć z listy kontaktów.

Praca i kariera zawodowa

Nie lubi burzliwego tempa pracy, zmian ani nieoczekiwanych zwrotów akcji. W młodości nauka nigdy nie sprawia jej problemów, a przy tym chętnie udziela się w wielu kołach naukowych i startuje w olimpiadach oraz konkursach – zawsze odnosząc sukces! Nie lubi porzucać rozpoczętych zadań. Czasem sprawia wrażenie zagubionej w bieżących sprawach i problemach, ale zawsze wychodzi obronną ręką z wszelkich trudności. Jest to kobieta długo przeżywająca porażki i rozczarowania. Jest skłonna wszystko poświęcić dla ideałów. W rzeczywistości nie potrafi zbyt długo poświęcać uwagi jednej czynności i brak jej skupienia na konkretnych działaniach, przez co zawala z czasem powzięte zlecenia. Wykazuje przy tym niezwykłą determinację, pracując tak długo, aż pokona przeszkody na swej drodze.

Predyspozycje zawodowe

Blanka najlepiej radzi sobie w wolnych zawodach takich jak zawody twórcze i rękodzieło. Może być malarką, projektantką ubrań lub biżuterii, a także modelką. Dobrze sprawdzi się również w psychologii.

Imieniny

Blanka imieniny obchodzi 26 lipca, 2 grudnia.

Patroni

Św. Blanka – córka króla Kastylii Alfonsa IX. Miała znaczny wpływ na syna, króla Francji Ludwika IX.

Odmiany imienia Blanka

Blaneczka, Bianka

Formy obcojęzyczna

Blanka, Bianka (ogólnie przyjęta forma), Blanche, Gwen (ang.), Blanche (fr.)

Nazwiska od imienia Blanka

Blanc, Blank, Blanke, Blankiewicz

Znani imiennicy

Blanka Danilewicz – dziennikarka Blanka Iselonis – polska snowbordzistka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Żółty, 5, orchidea