Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Andżelika

Znaczenie imienia Andżelika Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Andżelika

Imię Andżelika pochodzi od łacińskiego słowa angelicus (anielska) lub greckiego angelikos (anielski). Imię to oznacza: kobieta o anielskim usposobieniu.

Znaczenie imienia Andżelika

Jest kobietą zawiłą i zmienną. Często posługuje się ironią i posiada cięty język. Niestety nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Lubi przebywać w gronie przyjaciół, którym chętnie się zwierza. Przyjaźnią obdarza dopiero, gdy przekona się o bezinteresowności drugiej strony. Mimo to jest to idealna gospodyni i żona. Jest osobą pełną majestatu, a do tego pewną siebie indywidualistką, która nieczęsto dzieli się przemyśleniami i uczuciami. Nie wiadomo jak, ale zawsze wychodzi na swoje i wywiązuje się z zadań. Jest nad to bardzo łagodną i życzliwą kobietą.

Rodzina i miłość

Ponieważ jest to kobieta zdyscyplinowana i samodzielna – doskonale łączy życie zawodowe ze szczęściem rodzinnym. Jeśli coś jej nie odpowiada, spróbuje przejąć kontrolę i dominować. Dla swojego wybranka potrafi być cudowną kochanką, pełną zmysłowości i ciepła – szybko jednak przechodzi w obojętną i zimną damę. Należy pamiętać, że jest osobą energiczną oraz zdecydowaną w działaniach, może zatem szybko porzucić monotonne i nieodpowiadające jej marzeniom życie. Andżelika potrzebuje luksusu i bogatego męża, aby móc oddawać się błogiemu lenistwu.Andżelika jest intrygująca i pociągająca. To kobieta bardzo niezależna, kokieteryjna i zmysłowa zarazem.

Życie towarzyskie

Nie stara się na nikim wywierać wrażenia, ale i tak je robi. Chętnie pomaga innym, gdyż ma silnie rozwinięte instynkty opiekuńcze. Prowadzi bardzo intensywne życie pełne przeżyć i huśtawek nastrojów. Spotkania z nią musza być zorganizowane ze szczyptą uroczystości i wytworności i zawsze wcześniej zaplanowane. Ponieważ pewność siebie jej nie opuszcza, w pierwszej chwili postrzegana bywa jako kobieta zarozumiała, dumna i nieprzystępna. Ma cechy wielkiej damy – postępuje według zasad dobrego zachowania, nie toleruje chamstwa, gruboskórności i wandalizmu. Wszystko wokół niej się zmienia. Przeważnie gra, ponieważ niezbyt dobrze czuje się we własnej skórze.

Praca i kariera zawodowa

Od dziecka systematyczna, obowiązkowa i lubiąca wyzwania. Lubi dużo dawać z siebie, dlatego chętnie angażuje się w działalność charytatywną oraz społeczną. Marzy o karierze, bogactwie oraz klejnotach, ale liczy raczej na dobre małżeństwo, aby osiągnąć ten cel. Dopracuje każdy szczegół powierzonych jej obowiązków. Nie angażuje się ponad potrzebę – można odnieść wrażenie, że się wręcz wycofuje. Lepiej nie wchodzić jej w drogę, gdyż nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć planowany cel. Zamyka się w świecie swoich fantazji, dzięki czemu rewelacyjnie wyczuwa piękno i harmonię świata realnego.Dla Alicji praca nie jest priorytetem.

Predyspozycje zawodowe

Andżelika spełni się jako modelka, projektantka mody albo aktorka.

Imieniny

Andżelika imieniny obchodzi 4, 27 stycznia, 11 marca, 17 sierpnia.

Patroni

bł. Angelika z Milazzo oraz bł. Maria Angelika Mastroti z Papasidero

Odmiany imienia Andżelika

Anielka, Nela, Anielcia

Formy obcojęzyczna

Angelica, Angelika (ogólnie przyjęta forma), Angelique (fr.), Angelica, Gina (wł.)

Nazwiska od imienia Andżelika

Brak

Znani imiennicy

Andżelika Borys – działaczka polonijna na Białorusi Angelica Catalani (1780-1849) – włoska śpiewaczka operowa Anjelica Huston (ur.1951) – amerykańska gwiazda filmowo-estradowa

Przysłowia

Do jasnej Anielci!

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Kremowy, 6, perła