Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Wioletta

Znaczenie imienia Wioletta Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Wioletta

Wioletta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Wywodzi się od słowa violetta co oznacza: kwiat fiołka.

Znaczenie imienia Wioletta

Potrafi kierować ludźmi, w razie potrzeby wykazując wiele sprytu. Nie cierpi przy tym monotonii i jednostajności. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje wytrwale, aż do czasu kiedy uda jej się pokonać wszystkie przeszkody. Małżeństwo zawiera tylko z miłości.

Rodzina i miłość

Owszem liczą się dla niej bliscy, dom i miłość, dlatego stara się być za nie odpowiedzialna. W dziedzinie uczuć i zmysłów wyznaje jednak wyłączność i nie przyjmuje żadnych kompromisów. Mimo to Wioletta docenia wartość miłości i stawia ją na pierwszym miejscu wśród swoich priorytetów.

Życie towarzyskie

Lubi otaczać się wesołym gronem znajomych i organizować ze swą bandą pełne przygód wypady. Niestety wcześnie dojrzewa i zatraca beztroskę młodości. Nie cofnie się przed walką o swoje ideały i poglądy.

Praca i kariera zawodowa

Lubi nieść innym pomoc, doradzać, opiekować się słabszymi i potrzebującymi, ale przede wszystkim pracować z ludźmi. Często przyjmuje pozę obrażonej damy i wycofuje się ze znudzoną miną. Pracuje przede wszystkim dla kariery i pieniędzy.

Predyspozycje zawodowe

Wioletta spełni się w zawodach o wysokiej pozycji społecznej, jak prawnik, ekonomista, księgowa, pedagog, a także w muzyce lub aktorstwie.

Imieniny

Wioletta imieniny obchodzi 25 maja, 29 października.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Wioletta

Wiola, Wiolcia, Wiolka, Wioluś, Wioletka, Wiolusia, Wiolunia

Formy obcojęzyczna

Violetta, Viola (łac., niem.), Violet, Viola, Violetta (ang.), Violette (fr.), Violeta (hiszp.), Violetta (wł., ros.), Viola, Violeta (czes., słowac.)

Nazwiska od imienia Wioletta

Brak

Znani imiennicy

Wioletta Janowska – lekkoatletka, biegaczka na średnich i długich dystansach Wioletta Piasecka – baśniopisarka Wioletta Potępa – lekkoatletka, uprawia rzut dyskiem i pchnięcie kulą Violetta Kołakowska – aktorka Violetta Najdenowicz – piosenkarka Violetta Villas – piosenkarka (właściwie Czesława Maria Cieślak)

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Różowy, 6, szafir