Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Iga

Znaczenie imienia Iga Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Iga

Iga to imię będące skróconą formą imienia Jadwiga. Obecnie imię to funkcjonuje jako samodzielna forma.

Znaczenie imienia Iga

Twardo stąpa po ziemi i wyróżnia się sporą siłą – zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Iga bywa zdradliwa i złośliwa, a wyrządzonej sobie krzywdy nigdy nie zapomina. Nie do końca można też zaufać jej uwodzicielskiemu spojrzeniu i sympatycznym uśmiechom. Jest do tego, kobietą zdecydowaną, ukierunkowaną na obrany cel. Jest inteligentna, o czym świetnie wie i daje to odczuć innym. Sama pozostaje odpowiedzialna, solidna oraz poważna. W związku nigdy nie bywa zaborcza ani zazdrosna, ma pełne zaufanie do partnera, ponieważ wcześniej dokładnie go sprawdza.

Rodzina i miłość

Jest ona niezwykłą kobietą przyciągającą uwagę mężczyzn – nie narzeka na brak adoratorów. Nie stanowi to jednak priorytetu w jej życiu. Zarówno mąż, jak i dzieci są dla niej ostoją i osobami, co do których nie ma wielkich podejrzeń. Z sukcesem, gdy trzeba, odgrywa rolę słabej kobietki, co pomaga jej załatwić przeróżne sprawy i owinąć sobie mężczyzn wokół palca. Ze swą łagodnością i rozsądkiem potrafi załagodzić niejedno rodzinne starcie, stając się wzorem żony oraz matki.

Życie towarzyskie

Jeśli z prezentem – to tylko z praktycznym! Jeśli z sercem – to tylko szczerym! Iga bardzo ceni sobie fakt, że ktoś o niej pamięta, ale wątpi w prawdziwość dobrych intencji i boi się rozczarowań. Bez nich nic ciekawego nie ma prawa się wydarzyć. Zawsze poszukuje przyczyn złego zachowania innych i łatwo wybacza wszelkie złośliwości oraz przewiny. Przyjaciół dobiera w typowy dla siebie sposób – rozważnie. Lubi towarzystwo osób zdecydowanych i intrygujących. Jest przy tym bardzo uparta i nikt nie da rady zmienić jej poglądów oraz zachowania.

Praca i kariera zawodowa

Iga łączy w sobie dwie piękne cechy kobiecej natury – rozwagę i romantyzm. Iga to niezwykle wytrwała kobieta. Niezależnie jednak od wybranej drogi jest pracownikiem sumiennym, obowiązkowym i dobrze zorganizowanym. Jest za to wspaniałym współpracownikiem wszędzie tam, gdzie akurat się znajdzie. Nie boi się zobowiązań, ale wytrwale kroczy na przód.Iga jest typem artysty – brak jej stałości i zdecydowania, za to promieniuje wdziękiem i subtelnością.

Predyspozycje zawodowe

Iga sprawdzi się w pracy z ludźmi, na stanowiskach wymagających odporności psychicznej, aktywności oraz ruchliwości.

Imieniny

Iga imieniny obchodzi 16 października.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Iga

Igi, Igienka, Igulek, Igunia, Iguń, Igusia, Iguś

Formy obcojęzyczna

Brak

Nazwiska od imienia Iga

Iganowicz, Igański

Znani imiennicy

Iga Baumgart – lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów Iga Cembrzyńska – aktorka filmowa i teatralna Iga Wyrwał – modelka

Przysłowia

Wykorzystać chciałem Igę, lecz mi pokazała figę!

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

8