Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Anita

Znaczenie imienia Anita Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Anita

Imię Anita pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: ciesząca się łaską bożą. Imię to również funkcjonuje jako hiszpańskie zdrobienie imion Anna lub Juanita (Joanna).

Znaczenie imienia Anita

Niezależnie czy spędzi życie samotnie, czy u boku ukochanego, jej dom będzie zorganizowany i starannie prowadzony. Jeśli ma zły humor, to lepiej zejść jej z drogi. Będzie miła, kochająca, wierna i oddana – jeśli natrafi na księcia z bajki. Posiada jednak wyjątkowe wyczucie ludzi i idealnie ich dobiera. Czasami bywa zbyt pobudliwa, ponieważ potrzebuje wiele swobody w działaniu. Chce być rozumiana bez słów i słów tych nie nadużywa. Żadne obowiązki nie powstrzymają jej od niesienia pomocy potrzebującym. Ona dokładnie wie, czego chce i sama podejmuje decyzje.Anita to niezwykła kobieta o dwoistej naturze.

Rodzina i miłość

Umiłowanie zmian, podróży i życia towarzyskiego nie dają jej możności odpowiedniego zajęcia się rodziną. Wielu, przeczuwając co ich czeka, ucieka, póki mają czas. Jeśli pokocha – to na całe życie. Anita jest spragniona miłości i dawania szczęścia innym. Bardzo ciężko znaleźć u niej przebaczenie zdrady lub porzucenia.Anita posiada licznych wielbicieli, ponieważ przedkłada towarzystwo mężczyzn nad spotkania z kobietami. Do domostwa wnosi mimo to spokój, harmonię i zgodę, przy czym jest niezwykle oddana współmałżonkowi i dzieciom.

Życie towarzyskie

Zdecydowanie piętnuje dwulicowość, krętactwo i kłamstwo.Anita jest osobą pełną uroku, magnetyzmu i bardzo towarzyską. Przywiązuje bardzo dużą wagę do przyjaźni, przy czym nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Ceniona jest także za pełne miłości i poświęcenia usposobienie. Widzi wszystko wyłącznie z własnej perspektywy. Z trudem natomiast wybacza i jest dość pamiętliwa. Bez niej świat byłby nudny. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż społeczeństwo jest dla niej wrogiem, tak bardzo źle znosi wszelkie konwencje, układy i obłudę.

Praca i kariera zawodowa

Pewność siebie i ambicja połączone niestety z flegmatycznością nie gwarantują Anicie sukcesów na polu zawodowym. Potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie decyzji, ale zawsze jest to dobra decyzja.Dla Agaty praca to nieustanna walka o bogactwo i zabieganie o sukces, dlatego wybiera zawody umożliwiające szybkie osiągnięcie tych dwóch celów. Wytycza sobie śmiałe cele i do nich zmierza.Anita zgodnie z etymologią swego imienia daje wielkie nadzieje i zazwyczaj wywiązuje się z nich z nawiązką. Gdy ma zły humor, lepiej zejść jej z drogi.Anita jest bardzo niezależna, dlatego ciężko przekonać ją do nauki bądź efektywniejszej pracy.

Predyspozycje zawodowe

Anitę szczególnie pociągają dziedziny artystyczne, aktorstwo i dziennikarstwo. Sprawdza się w zawodach bardziej przyziemnych, jak handlowiec, przemysłowiec czy menedżer.

Imieniny

Anita imieniny obchodzi 26 lipca, 17 sierpnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Anita

Ania, Anicia, Anitka, Anusia, Aniusza, Nita, Niusia

Formy obcojęzyczna

Anita, Aneta (ogólnie przyjęta forma), Ann, Nancy (ang.), Anita, Annette (niem.)

Nazwiska od imienia Anita

Brak

Znani imiennicy

Anita Dymszówna – aktorka Anita Ekberg – szwedzka aktorka filmowa Anita Lipnicka – piosenkarka

Przysłowia

Dogodziła mu Anita, aż wyciągnął chłop kopyta! Ani ja, ani Ty – nie lubimy Anity!

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 9, nefryt