Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Nikola

Znaczenie imienia Nikola Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Nikola

Nikola to żeńska forma imienia Mikołaj. Pochodzi od greckiego słowa nikolaos i oznacza osobę, która odniosła zwycięstwo dla swojego ludu.

Znaczenie imienia Nikola

Ceni wolność myśli i swobodę działania.Nikola to wyjątkowo uparta kobieta, zapatrzona w siebie i niestrudzenie zmierzająca do celu. Byłaby nieszczęśliwa, gdyby przepuściła okazję, by komuś pomóc. Zdolna jest do głębokiej przyjaźni, ogranicza jednak liczbę bliższych znajomych i starannie ich dobiera. Nie znaczy to, że jest pustą osobą.

Rodzina i miłość

Nikola woli uwodzić, łamać serca i przeżywać bulwersujące romanse, niż być przykładną panią domu.Nikola jest zdecydowanie rodzinną kobietą, ale często nie ma szczęścia. W seksualności bywa nawet wyrachowana, ponieważ nie ulega łatwo popędowi – do wszystkiego podchodzi bardzo racjonalnie. Życie z nią przypomina spacer po linie lub mieszkanie w pobliżu elektrowni atomowej.

Życie towarzyskie

Sama przyjmuje postawę damy. Chętnie pomaga i udziela porad, nie zapomina jednak o sobie i swoich potrzebach. Nie zadowala się w życiu byle czym i lubi korzystać z wyższych form rozrywki. Rzadko kiedy daje po sobie poznać, iż gnębią ją jakiekolwiek troski bądź zmartwienia.

Praca i kariera zawodowa

Kobieta dumna i zachłanna, niezwykle bezczelna i przebojowa. Posiada za to doskonałą pamięć oraz dar przewidywania znaczących zmian w swoim życiu.Silna osobowość, stworzona do pełnienia roli przywódcy oraz rozwiązywania kryzysowych sytuacji. Śmiało podąża ku określonym celom, a każde działanie warte zachodu traktuje jak misję.

Predyspozycje zawodowe

Nikola szczególnie sprawdzi się jako bizneswoman i psycholog a także we wszelkich zawodach, w których jest szeroki kontakt z ludźmi.

Imieniny

Nikola imieniny obchodzi 1, 14 lutego, 21 marca, 9 maja, 18 czerwca, 10 września, 12 listopada, 6 grudnia.

Patroni

Św. Nikola, przeorysza (VII w.) – brak danych na jej temat. Wiadomo tylko, że zmarła 1 listopada.

Odmiany imienia Nikola

Nika, Niko, Nikoletka, Nikolcia, Nikolka, Nikuś

Formy obcojęzyczna

Nicole (ang., hisz.), Nikola (niem., słow.), Nicola (fr.)

Nazwiska od imienia Nikola

Brak

Znani imiennicy

Nicole Kidman – aktorka australijska Nicole Pratt – tenisistka australijska Nicole Richie – piosenkarka amerykańska Nicole Scherzinger – wokalistka grupy The Pussycat Dolls

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

8