Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Ilona

Znaczenie imienia Ilona Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Ilona

Ilona to imię, które podobnie jak Helena pochodzi od greckiego słowa helene i selene, co oznacza księżyc.

Znaczenie imienia Ilona

Jest osobą pełną taktu oraz wrodzonej dobroci. Gdy się z czymś nie zgadza, bardzo ostro się temu przeciwstawia, a potrafi być uparta, jak mało kto! Ma zapędy despotyczne. Nie należy jej zlecać wykonania kilku czynności jednocześnie, gdyż zagubi się w działaniu. To osoba zarazem nadpobudliwa, jak i powolna.Ilona to wiecznie młoda marzycielka, z wysokim mniemaniem o sobie. W miłości jest wierna i czuła. Mimo to nie nawiązuje łatwo kontaktów, ponieważ ciężko się z nią porozumieć.

Rodzina i miłość

Mężczyzn zniewala, zachwyca i doprowadza do rozpaczy. Partnerowi daje czas, aby ją poznał i zrozumiał w pół słowa, ponieważ ogólnie łatwo ją zranić, chociaż się do tego nie przyznaje. Nie jednemu mężczyźnie z biegu zawróci w głowie, ale żeby ją uchwycić potrzeba nie lada wysiłku.Intuicja oraz uczucia to dwie główne siły napędowe Pauli. Często rywalizuje z mężczyznami, chcąc pokazać im swą niezależność i samodzielność! W sferze seksualnej jest w pewnym stopniu wyrachowana i chłodna – nie ulega zmysłowości, uniesieniom i natchnieniom chwili.

Życie towarzyskie

Lubi także kaprysić, ale robi to z tak wielkim wdziękiem, iż nie zraża tym do siebie innych.Ilona nie nawiązuje łatwo kontaktów. Jest to kobieta pamiętliwa i rzadko kiedy wybacza wyrządzone krzywdy. Dla każdego ma miłe słowo oraz wiele ciepła. Przyciąga tym do siebie osoby złamane życiowo, po przejściach – wszystkich potrzebujących pocieszenia.Ilona nie posiada wielu znajomych ani przyjaciół.

Praca i kariera zawodowa

Ilona nie jest kobietą przeciętną. Będzie sumiennym pracownikiem, gdziekolwiek się znajdzie. Posiada jednak bardzo silną wolę i jest niezwykle niezależna. Ilona w życiu zawodowym jest odpowiedzialna i radzi sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Ilona posiada naturę filantropki i rewolucjonistki.Ilona nie jest typem sumiennego pracownika miesiąca.

Predyspozycje zawodowe

Ilona posiada predyspozycje aktorskie i artystyczne. Może z niej być dobra modelka, stewardesa, asystentka oraz nauczycielka.

Imieniny

Ilona imieniny obchodzi 27 stycznia, 23 kwietnia, 21, 31 lipca, 18, 19 sierpnia, 27 października.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Ilona

Ilonka

Formy obcojęzyczna

Ilona (węg.), Ilona (wł.), Alena, olena (czes.)

Nazwiska od imienia Ilona

Brak

Znani imiennicy

Ilona Felicjańska – modelka Ilona Kuśmierska – aktorka Ilona Łepkowska – scenarzystka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Ceglasty, 6, karneol