Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Wiesław

Znaczenie imienia Wiesław Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Wiesław

Wiesław to imię słowiańskie o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Prawdopodobnie wywodzi się od staropolskich imion Więsław, Więcesław i Wielisław. Imię to może oznaczać mężczyznę, który docenia osiągniętą sławę lub głosi sławę.

Znaczenie imienia Wiesław

Zdobywa sobie przyjaciół pozytywnym nastawieniem do życia, nie lubi samotności. Nie bywa w tym złośliwy. Czasem ciężko z nim wytrzymać. Zostaje dobrym mężem, a przede wszystkim przyjacielem.

Rodzina i miłość

Co jednak nie jest niemożliwe. Poświęci dla niej wszystko, o ile nie jest to toksyczna relacja między ludźmi.Staszek to mężczyzna ogromnie uczuciowy i rodzinny, który cieszy się wielkim powodzeniem u płci przeciwnej. Jest przy tym wylewnym i zaangażowanym partnerem.

Życie towarzyskie

Jest sympatyczny, zabawny i lubiany wśród znajomych. Z reguły jest subtelny i wrażliwy. Cechuje go duża kultura osobista, szlachetność i łagodność, już samym tym przyciąga uwagę. Jest bardzo subiektywny, ale jest optymistą.

Praca i kariera zawodowa

Nie ulega wpływom i namowom, sam jednak w przekonywaniu jest świetny. Jest jednak człowiekiem opanowanym i zrównoważonym, który z lekkością przeprowadzi logiczny wywód i uzasadni swoje poglądy. Jego siła opiera się przekonaniu o niezbędności – wybiera zatem zajęcia, które dają mu satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku. Wiesław wiele uwagi poświęca wyborowi swojej drogi zawodowej, a gdy już się zdecyduje, z trudem przestawia się na inne tory.

Predyspozycje zawodowe

Wiesław dobrze poradzi sobie w aktorstwie i muzyce oraz w zawodach związanych z mediami i biznesem.

Imieniny

Wiesław imieniny obchodzi 22 maja, 7 czerwca, 7 lipca, 21 listopada, 9 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Wiesław

Wiesiek, Wiesio, Wiesiu, Wiesiulek

Formy obcojęzyczna

Veslav (czes., słow.)

Nazwiska od imienia Wiesław

Wesławowski, Wesłowski, Wiesiołek, Wiesiołowski, Wiesławski, Wisławski, Wisłocki, Wisłowski

Znani imiennicy

Wiesław Chrzanowski – naukowiec Wiesław Dymny – plastyk, aktor, poeta, prozaik i satyryk Wiesław Garboliński – malarz Wiesław Michnikowski – aktor Wiesław Ochman – śpiewak operowy, tenor

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Błękitny, 2, akwamaryn