Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Adrianna

Znaczenie imienia Adrianna Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Adrianna

Adrianna to żeńska forma łacińskiego imienia Adrian. Imię to oznacza mieszkańca Adrii – miasta we Włoszech.

Znaczenie imienia Adrianna

Chętnie pomaga nawet nieznajomym, angażując się w sprawy innych całą sobą. Stara się czynić wokół siebie dobro i pomagać potrzebującym. W domu jest głową rodziny, pozostałych jej członków traktując jak poddanych. Niezależnie czy wybierze karierę, czy poświęci się rodzinie – jest skazana na sukces. Jej charakter dojrzewa po prostu bardzo wcześnie, przez co krótko korzysta z beztroskiej młodości. Adrianna jest urodzoną rewolucjonistką. Dobrze radzi sobie w życiu zawodowym i kształci się na wybitną specjalistkę, która zdobywa pieniądze i sławę. Sama jest dość enigmatyczna i nie do końca rozumiana. Nie lubi żyć w cieniu. Sprawia wrażenie nieśmiałej oraz wątłej, ale w rzeczywistości jest energiczna, stanowcza i aktywna.

Rodzina i miłość

Cierpliwie daje kolejną szansę, temu który ją zawiódł, ale jak go już porzuci – to bezpowrotnie! Potrafi odciąć się od tego, co ją unieszczęśliwia. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr da jej rodzinie doskonałe zabezpieczenie na starość.W sprawach partnerskich i rodzinnych nie stanowi ideału. Pragnie we wszystkim być pierwsza i poszukuje mężczyzny, który sprosta jej wymaganiom. Swoim dzieciom zapewni dobre wychowanie zgodnie z tradycyjnymi zasadami. Kocha szaloną miłością a jeśli zaufa swojej drugiej połówce – jest wierna po grób. Adrianna potrafi być bowiem uparta i przekorna! Jest dobrą panią domu, chociaż codzienne obowiązki szybko ją nużą. Otacza się pięknem, które niejednokrotnie tylko ona podziwia.

Życie towarzyskie

Kto się nie zniechęci, odnajdzie w Magdzie wierną przyjaciółkę, gotową zawsze przyjść z pomocą, cechuje ją bowiem ogromna miłość do bliźniego. Adrianna nie stara się błyszczeć wśród znajomych, raczej delikatnie zaznacza swoją obecność. Posiada oddanych przyjaciół, którzy mogą liczyć na jej porady oraz dobre słowo. Niestety sama zbyt często kieruje się uczuciami i nie potrafi nikogo podejrzewać o złe intencje. Z reguły zachowuje się w sposób stonowany, chociaż skrywa się w niej odrobina młodzieńczego szaleństwa. Ma wokół siebie zawsze wielu przyjaciół i nie grozi jej samotność.Dzięki optymistycznemu nastawieniu do życia i świata, Adrianna posiada licznych znajomych. Adrianna każdego wysłucha i zrozumie, ponieważ jest niezwykle wrażliwa i posiada dar empatii.

Praca i kariera zawodowa

Lepiej nie wchodzić jej w drogę w interesach. To naprawdę nieprzeciętna i pełna zalet kobieta – inteligentna, rozsądna, zaradna oraz oczytana. Posiada ponadprzeciętne zdolności umysłowe, liczne talenty i uzdolnienia artystyczne. Chętnie przyjmuje pomoc innych i potrzebuje ciągłych zapewnień, że wszystko będzie dobrze.Energiczna, solidna i pracowita kobieta, której jednak lepiej nie drażnić. Zawsze bardzo angażuje się w to, co robi, a każde niepowodzenie głęboko przeżywa. Nie boi się przeciwności losu. Postara się raczej w dyplomatyczny sposób rozwiązać konflikty w grupie i pogodzić członków zespołu, w którym przyjdzie jej działać.

Predyspozycje zawodowe

Adrianna świetnie poradzi sobie prowadząc lombard, sklep jubilerski, kantor lub pracując w silnej korporacji bądź banku. Nadaje się również do pracy w marketingu, dyplomacji i w branży rozrywkowej.

Imieniny

Adrianna imieniny obchodzi 9 stycznia, 4, 5, 23 marca, 7 czerwca, 8, 9 lipca, 8 września.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Adrianna

Ada, Adi, Adri, Adria, Adriana, Adrianeczka, Adriania, Adrianita, Adrianka, Adzik

Formy obcojęzyczna

Adriana (łac., ros., wł.), Adriana, Hadriana (ang., niem.), Adriane, Adrienne (fr.), Adrijana, Hadrijana, Jadranka (połud.-słow.).

Nazwiska od imienia Adrianna

Brak

Znani imiennicy

Adrianna Biedrzyńska – aktorka Adrianna Godlewska – piosenkarka Adrianna Rusowicz – piosenkarka Adrianna Szymańska – poetka Adriana Asti – włoska aktorka Adriana Lima – brazylijska modelka Adriana Malkova – czeska modelka i aktorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

8