Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Dominika

Znaczenie imienia Dominika Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Dominika

Dominika jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dominicus – Pański, należący do Boga.

Znaczenie imienia Dominika

Posiada dar szybkiego podejmowania trafnych decyzji i niezwykle precyzyjnego działania. Z trudem obdarza zaufaniem i otwiera swe serce na miłość. Ciężko się z nią pokłócić, gdyż nie ma w zwyczaju wdawać się w konflikty, ale z pewnym oporem wybacza wyrządzone jej krzywdy. Jest idealną towarzyszką życia i matką. Do niej należy ostatnie słowo. Niestety często ulega słomianemu zapałowi, a swą odpowiedzialność dostosowuje do tego, co jest dla niej wygodne. Posiada jednak bogactwo czułości, miłości i zmysłowości. Nie traci czasu na przepychanki bądź sprzeczki.

Rodzina i miłość

Jeśli kocha i może zaufać dokonuje rzeczy niemożliwych. Przy jej boku życie nabiera pasjonującego smaku oraz rozpędu. Jeśli Dominika przestanie ufać – przestanie kochać i odejdzie. Dla rodziny często rezygnuje z sukcesów zawodowych i ambicjonalnych.Posiada niezaprzeczalny urok osobisty i dba o swoją powierzchowność, czym przyciąga spojrzenia mężczyzn. Jest wierna i uczuciowa – bardzo silnie przeżywa wszelkie porażki miłosne.

Życie towarzyskie

Dominika jest bowiem szlachetna, łagodna i potrafi cieszyć się każdą chwilą. Ma bardzo silną potrzebę dawania czegoś z siebie innym! Dlatego z łatwością zjednuje sobie ludzi. Ma swoje zdanie niemal na każdy temat i nie da się z nią dyskutować. Ma jednak wielkie serce i chętnie wysłucha oraz pocieszy każdego – oczekując tego samego w zamian. Przyjaciele cenią Oliwię za posiadane cechy charakteru i nie zrażają się, gdy woli zostać w domowym zaciszu, niż wybrać się z nimi na imprezę. Interesuje się teatrem i muzyką poważną. Zazwyczaj jest miła, uśmiechnięta i pełna wdzięku, jeśli jednak ktoś wyrządzi jej krzywdę – potrafi rozpamiętywać to latami i czekać na odpowiedni moment do zemsty.

Praca i kariera zawodowa

Na początku sprawdzi się jako wolontariusz, z momentem nabycia większego doświadczenia możliwe, iż wybierze zawody związane z pomaganiem innym lub aktywnym spędzaniem czasu. Silna zarówno psychicznie, jak i fizycznie.Zdecydowanie i pewność w działaniu to cechy charakterystyczne Lucyny. Jeśli ktoś by chciał zmienić jej podejście do problemu lub zamiary, to nigdy siłą! Irenę należy przekonać, że dane działanie całkowicie nie leży w jej interesie. Z łatwością przewiduje wielkie etapy w swoim życiu i potrafi skorzystać z nadarzających się okazji. Jeśli coś postanowi – wykona to.

Predyspozycje zawodowe

Dominika sprawdza się w zawodach, w których wymagane jest ryzyko, konsekwencja i szybkie podejmowanie decyzji. Dlatego będzie dobrym specjalistą od spraw marketingu, public relation czy zarządzania.

Imieniny

Dominika imieniny obchodzi 22 stycznia, 5 lutego, 9 marca, 12 maja, 6 czerwca, 6 lipca, 4, 6, 8 sierpnia, 14 października, 27 listopada, 20, 29 grudnia.

Patroni

Św. Dominika – (Kiriaka z Nikodemii), męczennica z pierwszych wieków chrześcijaństwa, zginęła prawdopodobnie w czasie prześladowania chrześcijan za cesarza Dioklecjana.

Odmiany imienia Dominika

Nika, Niczka, Dominisia, Dominiczka

Formy obcojęzyczna

Dominica, Dominika (ogólnie przyjęta forma), Dominique (fr.), Doma, Dominika, Domka (połud.-słow)

Nazwiska od imienia Dominika

Brak

Znani imiennicy

Dominika Kurdziel – wokalistka Dominika Misterska – mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów Dominika Ostałowska – aktorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Bursztynowy, 4, oliwin