Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Paula

Znaczenie imienia Paula Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Paula

Paula jest to żeńska forma łacińskiego imienia Paulus (Paweł). Imię to oznacza osobę drobnej budowy i niewielkiego wzrostu.

Znaczenie imienia Paula

Paula to przebojowa, pełna energii, pomysłowa kobieta. To pracowita i gospodarna kobieta. Jest bardzo impulsywna i nie liczy się ze słowami, co w pierwszej chwili zraża do niej ludzi. Bardzo długo pozostaje i zachowuje się jak mała dziewczynka, a następnie mała kobietka.

Rodzina i miłość

Dba o domowe ognisko, z czułością oraz oddaniem pielęgnuje bliskich i nieraz rozpieszcza dzieci. Lepiej pozwolić jej na zmiany niż patrzeć, jak robi się zgryźliwa. Nie mogłaby owocnie bez tego działać.

Życie towarzyskie

Mężczyźni z kolei ją ubóstwiają! Jest bardzo kobieca i ma zadziwiające pokłady woli. Należy jednak pamiętać, iż to pozory. Potrafi być wierną przyjaciółką dla każdego, jednakże ciężko nadążyć za jej humorami i tym samym sympatiami. Paula każdego traktuje podejrzliwie i stara się prześwietlić jego zamiary.

Praca i kariera zawodowa

Pracowitość Luizy wynika z jej silnej woli, dużej aktywności i potrzeby zwalczenia kompleksów. Niestety bardzo łatwo zranić ją najmniejszą nawet krytyką, należy z uwagą dobierać słowa, gdyż odpowiednio zmotywowana, może dokonać cudów! W dzieciństwie nie przykłada się do nauki, ponieważ nie zależy jej na dobrych wynikach – w dorosłym życiu często jednak odnosi sukcesy. To niebezpieczna przeciwniczka – pamiętliwa i przekonana o słuszności swoich racji. Bardzo źle znosi wszelkie niepowodzenia, ponieważ nie wierzy we własny potencjał.

Predyspozycje zawodowe

Paula najlepiej będzie się czuć w firmach rodzinnych oraz w pracy z ludźmi.

Imieniny

Paula imieniny obchodzi 26 stycznia, 3, 11, 18 czerwca, 24 grudnia.

Patroni

Św. Paula Rzymska (347-406) – włoszka wywodząca się ze znanego rodu rzymskiego. Poślubiła Toksocjusza, potomka słynnego Eneasza. W wieku 32 lat została wdową z pięciorgiem dzieci i poświęciła się Bogu i praktykom religijnym. Po wyjeździe św. Hieronima do Palestyny, udała się za nim wraz ze swą córką św. Eustochią. W Betlejem założyły klasztor i dom dla pielgrzymów. Paula była pierwszą przełożoną klasztoru żeńskiego, gdzie doczekała śmierci.

Odmiany imienia Paula

Pau, Pauka, Pauleczka, Pauleńka, Paulincia, Paulinka, Paulisia, Pauliśka, Paulunia

Formy obcojęzyczna

Paula (ogólnie przyjęta forma), Paule, Paulette (fr.), Paola (wł.), Pavla, Pola (ros.), Pavla (czes.), Pavla, Paula (słowac.), Pava, Pavla, Pola (połud.-słow.).

Nazwiska od imienia Paula

Brak

Znani imiennicy

Paula Bzura – łyżwiarka szybka, olimpijka Paula Kania – tenisistka Paula Abdul – amerykańska piosenkarka, tancerka i choreografka Paula Creamer – amerykańska golfistka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

6