Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Nina

Znaczenie imienia Nina Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Nina

Nina jest to imię przekształcone od imienia Janina, pochodzenia hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska). Uważane również za samodzielne imię, pochodzące od mitycznego twórcy królestwa asyryjskiego Niniwy lub od greckiego imienia Ninos. Oznacza: Bóg łaskaw.

Znaczenie imienia Nina

Lepiej, aby przejęła dowodzenie. Byłaby nieszczęśliwa, gdyby przepuściła okazję oddania komuś przysługi. Nie znosi bezczynności oraz marnowania czasu. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Opiekuje się bliskimi, a wobec partnera życiowego pozostaje wierna i czuła.

Rodzina i miłość

Będzie dobrą żoną oraz matką, dla której szczęście najbliższych stanowi najwyższe dobro. Sama jest wyrachowana, niezdecydowana i fałszywie nieśmiała, za to pełna seksapilu. Na pewno jednak jest niezwykle zachłanna w stosunku do osób, które kocha. Można się spodziewać, iż na urlop z bliskimi wybierze się w góry lub w pobliże parku przyrody.

Życie towarzyskie

Silnie przeżywa swoje upadki, dlatego istotnym jest dla niej, jeśli ma się komu z nich zwierzyć i poczuć wsparcie bliskiej osoby. Lubi przyjmować gości, organizować szalone lub wystawne przyjęcia i uczestniczyć w podobnych. Niestety łatwo i często traci zimną krew i z premedytacją rani innych.Nina jest bardzo sympatyczną i uśmiechniętą osobą.

Praca i kariera zawodowa

Nie oznacza to, iż podejmuje decyzje pochopnie. Może zostać psychologiem, pedagogiem, ale także bizneswoman. Jest impulsywna, rozmarzona i notorycznie odkłada pracę na później. Nina potrafi skutecznie przeprowadzić każdy polecony jej projekt.

Predyspozycje zawodowe

Nina najlepiej czuje się w roli pani domu. Spełni się również w aktorstwie, dziennikarstwie i zawodach związanych z literaturą.

Imieniny

Nina imieniny obchodzi 14 stycznia, 14 lutego, 1 marca, 3 maja, 12, 24 czerwca, 27 października, 4 listopada, 15 grudnia.

Patroni

Św. Nina – niewolnica, żyła w Gruzji w IV wieku, nawróciła na wiarę chrześcijańską dwór królewski, a potem lud.

Odmiany imienia Nina

Ninka, Nineczka, Ninusia

Formy obcojęzyczna

Brak

Nazwiska od imienia Nina

Brak

Znani imiennicy

Nina Andrycz – aktorka i poetka Nina Ricci – włoska projektantka mody Nina Terentiew – dziennikarka telewizyjna

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Biały, 2, perła