Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Amelia

Znaczenie imienia Amelia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Amelia

Imię Amelia pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię ogniska domowego.

Znaczenie imienia Amelia

To realistka, która nie kieruje się natchnieniem, ale potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie słusznej decyzji. Kocha podróże, ryzyko i pragnie zostać pionierką w wielu dziedzinach. Angażuje się w obowiązki, jest odpowiedzialna, solidna. Nie cieszy się sympatią otoczenia, wysoko zadziera głowę i wieje od niej chłodem. Potrzebuje publiczności. Pragnie być kochaną i oddać swe serce w dobre ręce. Nie pozwala sobą kierować, nie przyjmuje dobrych rad i jest bardzo uparta. Jest bardzo konsekwentna i konserwatywna. Uwielbia towarzystwo i jest bardzo sympatyczną oraz uśmiechniętą osobą. W miłości stała, ale w związku bierna.

Rodzina i miłość

Nie jest bowiem kobietą, która szybko da się okiełznać. Od bliskich potrzebuje przede wszystkim wyrozumiałości i cierpliwości. Jest idealnym materiałem na matkę i żonę, potrzebuje jednak męża ze stoicką cierpliwością.Amelia jest pełna miłości i oddania. Jej maż będzie dumny z tak olśniewającej, intrygującej i oryginalnej towarzyszki. Jeśli zorganizuje przyjęcie – będzie wyjątkowe! Alicję cechuje zmysłowe łakomstwo i otwartość na przyjemności – jako partnerce, nie można jej niczego zarzucić. Typowa kokietka spragniona flirtów, przygód i zmian.

Życie towarzyskie

Jest swobodna, ale zdecydowanie ogranicza liczbę kontaktów. Należy przy tym pamiętać, iż jest nieugięta, pozbawiona litości i wszelkich skrupułów – lepiej nie wchodzić jej w drogę i nie przyczyniać się do jej porażek. Znajomym nieraz ciężko za nią nadążyć i ja zrozumieć. Jej działania odnoszą skutek, ponieważ nigdy nie pozostaje niezauważona. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości i nie przyjmuje żadnych wyrzutów pod swoim kontem. Ma niewielu przyjaciół, ponieważ starannie ich dobiera – pozostaje za to im wierna do końca życia.Amelia posiada niełatwy charakter. Szczególnie bliskim przyjaciołom może nawet odsłoni kawałek swej tajemniczej duszy?.

Praca i kariera zawodowa

Zdecydowanie w życiu wybiera karierę, spełnienie zawodowe i własne szczęście. Ze stoickim spokojem przyjmuje porażki i niepowodzenia, nie poświęcając im zbyt wiele uwagi. Wszystkie drzwi stoją przed nią otworem, potrafi naprawdę wiele zdziałać, a umiejętności dyplomatyczne nieraz pomagają jej w interesach. Zdecydowana indywidualistka, konsekwentna i bardzo ambitna. Jest przy tym kobietą zdecydowaną, ukierunkowaną na cel. Bardzo trudno nawet jej samej się zmobilizować. Chętnie udziela się społecznie, wspierając m. Posiada za to zadziwiająca intuicję i syntetyczny umysł, pozwalające jej ogarnąć wszystko, co się wokół dzieje.

Predyspozycje zawodowe

Amelia świetnie radzi sobie w zawodach takich jak: przedszkolanka, nauczycielka, lekarz pediatra, elektronik, akustyk.

Imieniny

Amelia imieniny obchodzi 30 marca, 10 lipca.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Amelia

Ama, Amcia, Amela, Amelcia, Ameleczka, Amelka, Ameluś

Formy obcojęzyczna

Amelia,Amalie, Emelie (ang.), Amelia, Malle, Amy (duń.), Amelie (fr.), Alma, Malin (szw.), Amelia, Emmelina (wł.)

Nazwiska od imienia Amelia

Brak

Znani imiennicy

Amy Diamond – szwedzka piosenkarka muzyki pop Amelia Earhart – amerykańska pilotka, dziennikarka i poetka Amelia Ray – artystka soulowa

Przysłowia

Kocha bliźnich wciąż Amelia – tak jak każe ewangelia.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

5