Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Celina

Znaczenie imienia Celina Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Celina

Celina jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa caelum (niebo); również skrót od imienia Marcelina.

Znaczenie imienia Celina

Pozostaje pogodna i pozytywnie nastawiona do otoczenia. Jest ceniona przez znajomych, współpracowników oraz przełożonych. Uczy skrupulatności innych, ceni i wymaga punktualności. Wierzy we własne możliwości. Krytyki nie przyjmuje do wiadomości. Nie cieszy się sympatią otoczenia. Niezastąpiona w momentach kryzysowych. Celina w życiu prywatnym ceni sobie spokój, chociaż kieruje się głównie emocjami. To urodzona idealistka! Jest nad to uczciwa i prawdomówna.

Rodzina i miłość

W małżeństwie będzie troskliwą i oddaną żoną oraz opiekuńczą matką. Warto o tym pamiętać i pozwolić jej dyrygować życiem rodzinnym, pozostawiając swobodę ruchów. Raczej nie jest stworzona do roli statecznej matki. Bardzo długo przebiera w adoratorach, przeżywając przy tym wiele przygód miłosnych. Należy jednak pamiętać, iż nic się przed nią nie ukryje, wobec tego lepiej być szczerym.Nie jest to kobieta rodzinna. Związek z nią wymaga również zaakceptowania jej agresywnego sposobu bycia w towarzystwie i kochania pomimo popełnianych gaf.

Życie towarzyskie

Jeśli trafi na odpowiednio wytrzymałego przyjaciela – wiele z siebie da, ale jest też niezwykle zaborcza w stosunku do niego.Pierwszy kontakt z Magdaleną niejednokrotnie zraża do niej ludzi, ponieważ jest ona bardzo impulsywna i nie liczy się ze słowami.Pomimo dość wojowniczej natury, Celina jest bardzo wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka. Dla wielu jest bardzo sympatyczna i nie daje się nie lubić. Przy niej nikt nie zazna nudy, ponieważ Celina ma głowę pełną pomysłów, nie lubi stać w miejscu i ciągle szuka przygód. Jest obiektywną osobą, która chętnie pomaga, dzieli się i obdarowuje, ale ma jasno wytyczone własne poglądy i cele, których nie warto próbować zmieniać. Panowie muszą jednak uważać, aby nie ulec jej kobiecości i nie dać się zniewolić.

Praca i kariera zawodowa

Chętnie pracuje z ludźmi, ale woli samodzielnie realizować zadanie, nie w zespole. Musi jednak nauczyć się panować nad sobą. Jej hart ducha jest naprawdę imponujący, a niechęć do bezczynności – godna pochwały. Celina zawsze dokładnie wie, czego chce i ma w zwyczaju decydować o wszystkim. Charakteryzuje ją spora mądrość życiowa. Często oddaje się działalności społecznej i charytatywnej. Lubi pogłębiać swą wiedzę, dlatego posiada wszechstronne wykształcenie.

Predyspozycje zawodowe

Dla Celiny odpowiednie zawody to: artystka estradowa, aktorka komediowa, bizneswoman, handlowiec, tłumaczka.

Imieniny

Celina imieniny obchodzi 21 października, 15 grudnia.

Patroni

Św. Celina – matka świętego Remigiusza. Czczona zwłaszcza w okolicach Reims i Laon we Francji.

Odmiany imienia Celina

Celinka, Celka, Celia, Celimena

Formy obcojęzyczna

Celina (ogólnie przyj. forma), Celine, Selina (ang.), Celine (fr.), Kilina, Koilina (gr.)

Nazwiska od imienia Celina

Celiński, Celkowski

Znani imiennicy

Celina Szymanowska (XIX w.) – żona Adama Mickiewicza Celine Dion – piosenkarka kanadyjska

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 4, turkus