Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Iwona

Znaczenie imienia Iwona Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Iwona

Iwona jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słowa iwa (łuk z drzewa cisowego).

Znaczenie imienia Iwona

Ogólnie wzbudza wiele sympatii, zwłaszcza usposobieniem wesołego podlotka. Jest osobą wesołą i pełną pogody ducha. Nigdy nie narzeka i nie ulega zwątpieniu. Przyjaciół trzyma z reguły na dystans, ale jest im oddana i chętnie każdego wysłucha.Iwona to pracowita i bezkonfliktowa osoba, na której można polegać. Chciałaby natomiast, żeby ludzie ją podziwiali i stawiali za wzór. Jest też bardzo pracowita i uparta w swych dążeniach.

Rodzina i miłość

Jej rodzinie nie powinno niczego brakować dzięki oddaniu i wrodzonej gospodarności Anny. Rodzinie daje odczuć chłód, który dominuje nad jej sposobem bycia. Jej rodzina będzie funkcjonować jak w zegarku, oczywiście bez zbytniego despotyzmu!. Wiele czasu poświęca zatem na odnalezienie partnera idealnego, a że jest wybredna i szuka księcia z bajki – może przegapić szansę na szczęście. Warto również pamiętać, iż ceni sobie odpowiedni poziom życia oraz wygody, chociaż nie jest szczególnie wybredna.

Życie towarzyskie

Często postrzegana jest jako zbyt pewna siebie, zapatrzona w swoje możliwości i za bardzo subiektywna. Posiada tylko jeden poważny problem – wrażliwość, a nawet nadwrażliwość. Jej wzmożone obserwacje świata oraz cudzych spraw powodują, iż szybko zdobywa życiowe doświadczenie, przez co już jako młoda osoba doskonale zna ludzkie charaktery. Nie lubi się zwierzać nawet bliskim znajomym i nie szuka u nikogo pomocy ani porad. Nie grozi jej wywyższanie się, a woda sodowa nie uderzy jej do głowy, nawet gdy osiągnie znaczny sukces.

Praca i kariera zawodowa

Iwona ma twórczy umysł i kocha swobodę. Dla niej liczą się czyny a nie słowa. Sprawia wrażenie całkowicie oddanej pracy, ale tylko sprawia wrażenie.Posiadaczka licznych trofeów, która nie boi się wyzwań. Nie kieruje się intuicją, ale inteligencją i doświadczeniem.

Predyspozycje zawodowe

Iwona łatwo dostosowuje się do nowych warunków pracy dlatego też świetnie daje sobie radę w wielu różnych zawodach.

Imieniny

Iwona imieniny obchodzi 18, 19, 23 maja, 27 października, 1, 23 grudnia.

Patroni

Św. Iwona – która zamurowała się w celi przy kościele (XIII w.)

Odmiany imienia Iwona

Iwona, Iwa, Iwana, Jana, Janina

Formy obcojęzyczna

Ivona (łac., ogólnie przyj. forma), Yvonne (ang.), Ivonne, Yvonne (niem.), Ivonne, Yvonne, Yvette, Ivette (fr.), Ivonne, Yvonne (wł.).

Nazwiska od imienia Iwona

Brak

Znani imiennicy

Iwona Guzowska – mistrzyni świata w boksie zawodowym Iwona Kubicz – prezenterka telewizyjna Iwona Petry – modelka Iwona Schymalla – dziennikarka telewizyjna

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Błękitny, 8, szafir