Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Małgorzata

Znaczenie imienia Małgorzata Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Małgorzata

Małgorzata jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa margarites (perła).

Znaczenie imienia Małgorzata

Cieszy się opinią osoby sympatycznej i życzliwej. Mimo to Małgorzata nie ulega wpływom i umie wybrnąć z każdej sytuacji. Sprzyja jej szczęście. Nie zastanawia się nad ponoszonymi kosztami w tej kwestii. Źle również znosi niezapowiedziane wizyty i niespodzianki – wszystko musi mieć zaplanowane.

Rodzina i miłość

W zamian będzie ona dobrą panią domu, a jej rodzinie niczego nie zabraknie. Na pewno urządzi się z przepychem. Małgorzata kocha intensywne życie, gotowa jest popełnić wiele nieostrożności i nie nadaje się do roli kury domowej.Małgorzata to wierna romantyczka o naturze sentymentalnej, co wpisuje się w jej naturę aktorki.

Życie towarzyskie

Jedynie ci, których obdarzy pełnym zaufaniem, dostrzegą w niej wrażliwą, delikatną i sentymentalną osóbkę. Nawet najbliżsi rzadko wszystko o niej wiedzą i potrafią przewidzieć jej zachowania bądź wybory. Ma nieco flegmatyczne usposobienie, dlatego woli życie bez przygód, za to rozważne i dobrze zaplanowane. Wobec znajomych jest szlachetna i łagodna.

Praca i kariera zawodowa

Potrafi do tego być skryta i wyhamowywać swoje emocje, aby nie pokazać ich po sobie. Ma duszę artystki i obca jej jest rywalizacja. Często uchodzi za zarozumiałą i zbyt niezależną. Należy podkreślić, iż Marioli nie interesują sukcesy ambicjonalne ani kariera, ponieważ najważniejsze dla niej jest dobro bliskich.

Predyspozycje zawodowe

Małgorzata sprawdzi się jako lekarka, pisarka, aktorka, modelka, menedżerka.

Imieniny

Małgorzata imieniny obchodzi 18 stycznia, 3, 22, 25 lutego, 26 marca, 10, 13 kwietnia, 16 maja, 10 czerwca, 13, 20 lipca, 13, 20, 27, 30 sierpnia, 16, 17, 25 października, 2, 16 listopada, 23, 30 grudnia.

Patroni

Św. Małgorzata – męczennica. Żyła w IV wieku. Skazano ją na tortury, gdyż odmówiła ręki namiestnikowi Antiochii. Patronka kobiet ciężarnych i położnych. Św. Małgorzata – królowa szkocka (XI w). Przekonała męża do ufundowania kilku klasztorów, m.in. opactwa w Dumfermline. Kanonizowana w 1250 r. przez papieża Innocentego IV. Patronka Szkocji.

Odmiany imienia Małgorzata

Gocha, Gosia, Gośka, Macha, Machna, Mana, Małgorzatka, Małgosia, Małgoś, Małgośka, Masza, Maszka

Formy obcojęzyczna

Margarita (łac.), Margaret, Marjorie (ang.), Margarete, Margarethe, Margarita, Greta, Grethe, Grete (niem.), Marguerite (fr.), Margarita (hiszp.)

Nazwiska od imienia Małgorzata

Małgorzatowicz, Małgorzacik, Małgorzewicz, Małgorzewski, Małgosiak, Małgowski, Małkiewicz, Małkowski

Znani imiennicy

Małgorzata Foremniak – aktorka Małgorzata Kożuchowska – aktorka Małgorzata Markiewicz – wokalistka Małgorzata Ostrowska – wokalistka Margaret Thatcher – polityk brytyjski

Przysłowia

Jaka Małgorzatka, takie będzie pól latka. Święta Małgorzata zapowiada środek lata.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Biały, 3, perła