Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Kamila

Znaczenie imienia Kamila Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Kamila

Kamila to żeńska forma imienia Kamil. Pochodzi od łacińskiego słowa camillus i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. W Polsce występuje od XVIII wieku.

Znaczenie imienia Kamila

Potrafi siać zamęt i niepokój wśród mężczyzn. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Jest dostojna, wyniosła, pełna wdzięku, a przy tym trochę dzika i zamknięta w sobie. Zawsze szczera, otwarta i bardzo życzliwa. Czasem ten perfekcjonizm męczy i ją samą. Nie potrafi jednak zaufać i otworzyć serca, nawet na bliskich.

Rodzina i miłość

Uczuciowa, ale nie okazuje tego. To prawdziwy anioł troski – i jak anielski wojownik potrafi sięgnąć po oręż, jeśli ktoś zagrozi tym, których kocha.Rodzina jest na pierwszym miejscu wśród priorytetów Andżeliki. Co prawda przez wspólny dom przetoczy się grono osób ze świata sztuki, czasem tworząc dość bohemistyczny klimat, ale to doda jedynie uroku i smaku wspólnemu pożyciu. Należy pamiętać, iż Kamila potrafi dowodzić i rozkazywać, nie jest tylko delikatną istotą, zagubioną w świecie rzeczywistym i sztuce.

Życie towarzyskie

Nawet najbliżsi nie wiedzą, co może zrobić, gdzie się znajduje i jakie ma plany. Jej ogromny temperament i duża ciekawość świata nie pozwalają się przy niej nudzić. To bardzo nieufna kobieta z trudem okazująca uczucia i sympatię. Kamila nie zmienia swoich osądów, chociaż potrafi o nich ze spokojem dyskutować.Kamila jest osobą towarzyską i ogólnie przyjazną.

Praca i kariera zawodowa

Wrodzony optymizm, pozytywne podejście do życia i niezbita pewność siebie pozwalają jej spełnić marzenia o karierze. Kamila jest po prostu energiczną, pomysłową i bardzo ruchliwą kobietą, przy tym ma chłonny i błyskotliwy umysł. Nie znosi wysłuchiwać narzekań, woli konstruktywnie pomóc, nawet nieznajomym, jeśli tylko jej potrzebują. Nie jest chętna do nauki, za to posiada wrodzoną intuicję i nieprzeciętną wyobraźnię – podpowiadające właściwe rozwiązania w każdej dziedzinie. Jest lojalnym pracownikiem, stworzona została jednak do niezależnych i twórczych prac.

Predyspozycje zawodowe

Kamila spełni się w wielu różnych zawodach, m.in. w marketingu, handlu, administracji. Będzie z niej dobra sekretarka, tłumaczka, stewardesa oraz nauczycielka.

Imieniny

Kamila imieniny obchodzi 3, 21 marca, 31 maja, 26 lipca, 16 września.

Patroni

Św. Kamila z Tuluzy – Zginęła z rąk barbarzyńców w 418 r. broniąc swej czci podczas ataku na Tuluzę i zdobycia miasta przez króla Honoriusza. Bł. Kamila Varano (1458-1524) – klaryska pochodząca z włoskiej rodziny książęcej z Camerino. Słynęła z wizji mistycznych i daru proroctwa.

Odmiany imienia Kamila

Kamilcia, Kamilka, Kamisia, Kama, Kamcia, Kami, Kamusia

Formy obcojęzyczna

Camilla (ogólnie przyjęta forma), Camilla, Camille (ang., niem., fr.), Camila (hiszp.), Camilla (wł.), Kamillija (ros.), Kamila (czes., słowac.), Kamila, Kamilija (połud.-słow.)

Nazwiska od imienia Kamila

Brak

Znani imiennicy

Kamila Chudzik – polska lekkoatletka Kamila Skolimowska – polska lekkoatletka, złota medalistka, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Camilla Parker Bowles – księżna Kornwalii, druga żona księcia Karola Brigitte Bardot, właściwie Camille Jeaval – francuska aktorka filmowa

Przysłowia

Kto Kamilę choć raz spotka, tego później niejedna dotknie plotka. Należy kojarzyć Kamę raczej z dziewczyną, a nie z margaryną, Choćby dlatego, że te prawdziwe Kamy nie wymagają reklamy.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Żółty, 2, cytryn