Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Sylwia

Znaczenie imienia Sylwia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Sylwia

Sylwia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa silvius (leśny, dziki, żyjący w lesie). Kojarzone również z nazwą rzymskiego rodu Sylwiuszów.

Znaczenie imienia Sylwia

Sylwia żyje sprawami innych, siebie usuwając w cień. Chętnie pomaga, wyróżniając się silną empatią.Sylwia to twarda wojowniczka – nawet w gniewie nie traci panowania. Jest pracowita, dobrze zorganizowana i zdyscyplinowana.

Rodzina i miłość

Jej partner powinien być przygotowany na zwariowane i nieprzewidywalne życie. Sylwia w związku stawia na partnerstwo, przez co nieraz dla męża jest bardziej przyjaciółką niż żoną. Niestety dwoistość jej charakteru nie pozwala się jej do tego przyznać i rzucić się w ramiona tych, których kocha.

Życie towarzyskie

Wybuchowy charakter, cięty język i brak zahamowań sprawiają, że Sylwia łatwo zraża do siebie nowo poznanych ludzi. Znajomi cenią sobie jej towarzystwo, ponieważ jej błyskotliwa, pełna radości życia i dobrych pomysłów na spędzanie czasu. Nie narazi się na utratę zdrowia czy życia, kiedy czekają na nią obowiązki domowe.

Praca i kariera zawodowa

Mimo to Sylwia jest niezwykłą kobietą! Zmysłowa, kobieca i posiadająca ogromny tupet, nigdy nie marnuje czasu na rozmyślanie o przyszłości, tylko chwyta chwilę obecną. Jest nieugięta, pracowita i przedsiębiorcza. Pozostaje jednak niezależna, kierując się zdrowym egoizmem oraz dobrym sercem.

Predyspozycje zawodowe

Sylwia dobrze poradzi sobie w zawodach związanych z medycyną, pedagogiką, literaturą, dziennikarstwem i biznesem.

Imieniny

Sylwia imieniny obchodzi 8, 17 lutego, 19 czerwca, 9, 10 lipca, 14 sierpnia, 3, 12, 29 września, 3, 9 października, 3, 5 listopada.

Patroni

Św. Sylwia – matka św. Grzegorza, papieża (VI w.). Ostatnie lata życia spędziła na modlitwie i praktykowaniu ascezy.

Odmiany imienia Sylwia

Sylwa, Sylwunia, Sylwusia

Formy obcojęzyczna

Silvia, Silvija, Sylvia (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska od imienia Sylwia

Brak

Znani imiennicy

Sylwia Gruchała – florecistka Sylwia Wysocka – aktorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 8, gagat