Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Karolina

Znaczenie imienia Karolina Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Karolina

Karolina jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna). Oznacza: wierna małżonkowi, oddana domowi.

Znaczenie imienia Karolina

Nie ulega wpływom i rzadko zmienia zdanie. To dyplomatka mająca rozbrajający uśmiech na każdą okazję. Lubi stawiać sobie cele i zawsze potrafi je zrealizować. Posiada bowiem silny temperament. Skłonna jest do oszustw oraz przywłaszczania sobie cudzych pomysłów.Karolina jest pracowita, aktywna oraz sumienna, ale tylko, jeśli może odnieść sukces.

Rodzina i miłość

Można zyskać sporo – spokojny dom, opanowaną żonę i stabilność. Karolina jest całkowicie oddana bliskim i potrafi wiele poświęcić dla dobra męża oraz dzieci. Karolina potrafi pokazać pazury i bronić bliskich z zaciekłością lwicy. Jest nieraz despotyczna i ma za wysokie wymagania wobec swojego partnera.Miłość i uczucia stanowią dla Elwiry życiową siłę napędową.

Życie towarzyskie

Wszyscy są jej przychylni, żadne drzwi się przed nią nie zamykają.Karolina to wspaniała przyjaciółka i towarzyszka rozmów. A jest tak naprawdę kobietą niezbyt dobrze czującą się we własnej skórze. Tylko wówczas udaje jej się zachować równowagę psychiczną. Nie wzbudza lęku, a wręcz przeciwnie – przyciąga do siebie ludzi.

Praca i kariera zawodowa

Karolina nie przywiązuje się do jednego miejsca i zawodu – jest sama sobie przełożoną i podejmuje się danej pracy tylko, jeśli chwilowo odpowiada ona jej zainteresowaniom. Karolina to urodzona dyplomatka.Z zapałem godnym bohaterki Karolina oddaje się realizacji każdej idei, co do której nabierze przekonania. Wybiera tylko te zawody, które dają jej możliwość spełnienia wizji artystycznych. Czasem ten perfekcjonizm może być męczący również dla niej.

Predyspozycje zawodowe

Karolinie odpowiadają takie zawody jak lekarka, prawniczka, notariuszka, stewardesa.

Imieniny

Karolina imieniny obchodzi 18 stycznia, 1 lutego, 2 marca, 9 maja, 5, 18 lipca, 5 sierpnia, 4, 18 listopada.

Patroni

Bł. Karolina Kózkówna – na początku I wojny światowej, 18 listopada 1914 roku, jako 17-letnia dziewczyna zginęła z rąk carskich żołnierzy, broniąc cnoty czystości. Patronka młodzieży polskiej.

Odmiany imienia Karolina

Karla, Karola, Karolcia, Karolinka, Karolka, Ina, Lina, Lotta

Formy obcojęzyczna

Carolina, Karolina (ogólnie przyj. forma), Caroline, Carolyn (ang.), Caroline, Karoline (niem.), Caroline (fr.), Carolina (hiszp., wł.)

Nazwiska od imienia Karolina

Brak

Znani imiennicy

Karolina Łubieńska – aktorka Karolina Rainier – księżna Monako Karolina Wajda – modelka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Malinowy, 9, rubin