Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Krystyna

Znaczenie imienia Krystyna Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Krystyna

Krystyna jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa Christinus co znaczy Chrystusowy.

Znaczenie imienia Krystyna

Nie cierpi rutyny i monotonii. Marzy o karierze, bogactwie, podróżach oraz klejnotach, ale liczy raczej na dobre małżeństwo, aby osiągnąć ten cel. Jest szczera, wesoła oraz uczciwa. Trzeba ją bardzo dobrze poznać, aby wiedzieć, jak jej nie zranić. Krystyna to ponadto kobieta zmysłowa i pełna kokieterii. Często bywa roześmianą gadułą, słynącą z lotnego dowcipu i ciekawych opowieści.

Rodzina i miłość

Jako żona i pani domu sprawdza się idealnie, ponieważ jest obowiązkowa, systematyczna i stworzona do tej roli. Mimo wszystko naprawdę warto podjąć trud, ponieważ Krystyna okazuje się gospodynią idealną, chociaż nieraz ciężko utrzymać ją w czterech ścianach. Niestety jej związki często się rozpadają. Idealnie odgaduje pragnienia partnera i otacza go swoim urokiem. Bardzo łatwo ją zranić i spłoszyć.

Życie towarzyskie

Mimo to Krystyna nie narzeka na brak przyjaciół, jest osobą szczerą, życzliwą i potrafi docenić każdego ze znajomych. Jest bardzo troskliwa – czasem aż przytłacza tym otoczenie. Znajomi nie zawsze do końca dobrze ją rozumieją, ale lubią.Krystyna jest ogromnie ciekawa świata, pewna siebie i towarzyska. Chętnie natomiast przelewa myśli na papier, pisząc długie listy, wiersze lub pamiętnik.

Praca i kariera zawodowa

Interesuje się sztuką i z nią także wiąże swoje hobby. Łagodne usposobienie łączy się w niej z troskliwością i opiekuńczością. Ciężko za nią nadążyć – co zdecydowanie dystansuje konkurencję! Zawsze trzyma rękę na pulsie i lepiej nie krzyżować jej planów. Pracowita i oddana, odnajdzie się w wielu miejscach pracy i w różnych branżach, byle tylko miała perspektywy rozwoju, kariery i mogła się zaangażować całym sercem. Przede wszystkim nie pozwala sobą kierować ani rządzić.

Predyspozycje zawodowe

Krystyna świetnie spełni się jako ekonomistka, księgowa, nauczycielka, lekarka, pielęgniarka, dziennikarka.

Imieniny

Krystyna imieniny obchodzi 18 stycznia, 14 lutego, 13 marca, 20 maja, 24 lipca, 7 października, 6, 12, 13 listopada, 4, 5, 15 grudnia.

Patroni

Św. Krystyna – męczennica z Tyru (Bolzano). Okrutnie torturowana, zmarła pod koniec II wieku.

Odmiany imienia Krystyna

Krychna, Krysia, Krysieńka, Krystka, Krystynka, Krzycha, Krzysia, Kryśka

Formy obcojęzyczna

Christina, Cristina (łac.), Christine, Cristina (ang.), Christine, Christina (niem.), Christine (fr.)

Nazwiska od imienia Krystyna

Brak

Znani imiennicy

Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – żeglarka, samotnie opłynęła świat Krystyna Janda – aktorka Krystyna Sienkiewicz – aktorka

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Biały, 7, opal