Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Ireneusz

Znaczenie imienia Ireneusz Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Ireneusz

Ireneusz jest to imię pochodzenia greckiego od słowa eirene, które oznacza spokój.

Znaczenie imienia Ireneusz

W związku stawia na przyjemności i poszukuje zrozumienia, przy czym nie boi się samotności.Ireneusz z łatwością dostosuje się do każdych warunków, w jakich przyjdzie mu żyć i pracować. Otwarty na ludzi, jest duszą towarzystwa. Posiada inteligencję jednocześnie analityczną, jak i syntetyczną. Niestety sam nie potrafi zorganizować czasu pracy – przyjmuje zbyt wiele obowiązków i zleceń, pracuje nocami i całkowicie nie dba o swoje zdrowie. To perfekcjonista oraz doskonały fachowiec. Swoje obowiązki traktuje śmiertelnie poważnie, ale nie cieszy się uznaniem otoczenia.

Rodzina i miłość

Jest wierny i oddany swej wybrance. Nieraz w jego uczucia wkrada się przez to zamęt. Do tego Ireneusz nie znosi stagnacji, nie lubi zapuszczać korzeni na dłużej w żadnym miejscu, pracy ani w towarzystwie. Jeśli zakłada rodzinę – to jest to koniec szaleństwa. W swych dążeniach przejawia wręcz diaboliczną zręczność. Nie uznaje manifestacji uczuć i głębszych wyznań.

Życie towarzyskie

Nie lubi tłumu i hałasu, ale nie gardzi spotkaniami w gronie znajomych. Mówi bezpośrednio i o wszystkim, co myśli lub czuje. Z każdej sytuacji potrafi wybrnąć zachowując uśmiech na twarzy. Jest również bardzo honorowy i dba o swoją reputację. Nie do końca ufa ludziom, jest jednak towarzyski.To wspaniały i rozmarzony gawędziarz.

Praca i kariera zawodowa

Ireneusz, mimo najszczerszych chęci, nie stanie się gwiazdą i numerem jeden firmy. Posiada też dar niezwykłej koncentracji, dzięki czemu analizuje i trafnie rozwiązuje wszelkie problemy – nawet jeśli trwa to zbyt długo dla obserwatorów.Ireneusz jest bardzo ciekawy życia i przy tym ruchliwy. Wiele czasu poświęca na pogłębianie własnej wiedzy i rozwój osobisty. Dąży do celu dopóki go nie osiągnie. Ma też spore problemy z koncentracją.Ryzyko jest mu obce, jednak rozwaga i ostrożność pomagają Ireneuszowi odnieść życiowy sukces.

Predyspozycje zawodowe

Ireneusza stać na sukcesy w zawodach wymagających ruchliwości i pracy twórczej. Niestety przejawia brak zdolności manualnych.

Imieniny

Ireneusz imieniny obchodzi 25 marca, 5, 6 kwietnia, 5 maja, 28 czerwca, 23, 26 sierpnia, 18, 20 września, 20 października, 15 grudnia.

Patroni

Św. Ireneusz z Galii (Lyonu) – wybitny teolog, ojciec Kościoła. W najważniejszym swoim dziele, znanym w tłum. łac. jako Adversus haereses (Zdemaskowanie i zbicie fałszywej gnozy), zwalczał gnostycyzm, występując przeciwko jego skrajnie dualistycznej wizji świata. Wywarł ogromny wpływ na następne pokolenia chrześcijańskich pisarzy.

Odmiany imienia Ireneusz

Irek, Ireneuszek, Iruś

Formy obcojęzyczna

Irenaeus (łac.), Irenaeus (ang.), Irenäus (niem.), Irenée (fr.), Ireneo (hiszp., wł.), Irinij (ros.), Irenej, Ireneus (czes., słowac.), Ireneus, Irinej, Irinij, Jernej (połud.-słow.), Ireniejus (litew.), Jernö (węg.)

Nazwiska od imienia Ireneusz

Brak

Znani imiennicy

Ireneusz Dudek – piosenkarz i kompozytor Ireneusz Iredyński – dramaturg Ireneusz Kłos – siatkarz

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Beżowy, 9, piasek pustyni