Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Zbigniew

Znaczenie imienia Zbigniew Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Zbigniew

Zbigniew jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który zbyt często się gniewa lub, który powinien pozbyć się gniewu.

Znaczenie imienia Zbigniew

Potrafi zauroczyć towarzystwo. Bywa egoistyczny, subiektywny oraz zaborczy. Jest błyskotliwy, staranny oraz skrupulatny. Jest człowiekiem inteligentnym, o bogatej wyobraźni i dobrej pamięci.

Rodzina i miłość

Wówczas marzenia o własnym rodzinnym gniazdku mogą się nie ziścić. Zbigniew musi spotkać swą drugą połówkę – serce i życie oddaje tylko jeśli naprawdę pokocha. Rodzina to spełnienie jego dążeń. Zdecydowanie lepiej się odnajduje w sprawach zawodowych niż uczuciowych.

Życie towarzyskie

Potrafi charyzmatycznie pociągnąć za sobą tłumy. Błyskawicznie ocenia ludzi i rozpoznaje, kto jest wart zaufania. Ma zmienny charakter. Lubi dzielić się opowieściami ze swego życia, ale nie przynudza i chętnie sam wysłuchuje innych.

Praca i kariera zawodowa

Zdarza mu się rozpamiętywać niepowodzenia i porażki, lecz szybko o nich zapomina, jeśli na horyzoncie pojawi się nowe wyzwanie. To urodzony strateg o nieprzeciętnej intuicji! Ogranicza go jednak dwoista natura. Interesują go wszelkie tajemnice, lubi rozwiązywać zagadki i poznawać prawidła rządzące światem. Nie jest jednak materialistą.

Predyspozycje zawodowe

Zbigniew sprawdzi się w biznesie, marketingu, polityce oraz muzyce.

Imieniny

Zbigniew imieniny obchodzi 31 stycznia, 17 lutego, 16, 17 marca, 1 kwietnia, 25 sierpnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Zbigniew

Zbig, Zbych, Zbycho, Zbychu, Zbynek, Zbynio, Zbysio, Zbysiu, Zbyszek, Zbyszko

Formy obcojęzyczna

Sbygneus, Sbigneus (łac., ogólnie przyj. forma), Zbyhněv, Zbyněk, Zbyšek (czes.)

Nazwiska od imienia Zbigniew

Zbigniewicz, Zbigniewowicz, Zbigniewski, Zbysiak, Zbysiński, Zbyszeński, Zbyszewski, Zbyszkiewicz, Zbyszko, Zbyszkowicz, Zbyszycki, Zbyszyński

Znani imiennicy

Zbigniew Boniek – piłkarz i trener Zbigniew Cybulski (1927-1967) – aktor Zbigniew Herbert – poeta Zbigniew Wodecki – piosenkarz, instrumentalista i kompozytor

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Pomarańczowy, 5, koral