Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Oliwia

Znaczenie imienia Oliwia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Oliwia

Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza gałązkę drzewa oliwnego (która jest symbolem pokoju) albo osobę, która hoduje oliwki.

Znaczenie imienia Oliwia

Przerażają ją trudności czy przeciwności, a podczas rozmów nieustannie doszukuje się podtekstów. Jest twardym przeciwnikiem w sporze i negocjacjach. To również niezwykle odważna kobieta lubiąca przygody i podróże. Posiada również cechy choleryczki, wobec czego lepiej jej nie drażnić, a wykonywać uważnie otrzymane polecenia. Nigdy w widoczny sposób nikogo nie wykorzysta.

Rodzina i miłość

Nie często spotyka się kobietę taką, jak Oliwia. Często rezygnuje ze związku i zaangażowania na rzecz pracy. Łatwo przy tym ulega uniesieniom i zmysłowości – potrafi rozpalić ogień wielkiej namiętności i miłości, ale z drugiej strony szybko może dany związek zakończyć, rozpaczając tym samym po rozstaniu. Często zmienia partnerów w poszukiwaniu tego jedynego, potrafiącego wytrzymać jej zmienne nastroje.

Życie towarzyskie

Sama od grupki swych przyjaciół oczekuje poczucia bezpieczeństwa oraz przynależności. Jest rozumiana i akceptowana przez bardzo wąskie grono znajomych.Potrafi świetnie udawać kogoś innego, niż jest. Przyjaciółką zostaje na zawsze.

Praca i kariera zawodowa

Jest za to bardzo bystra i błyskotliwa, dzięki czemu łatwo może osiągnąć wysoką pozycję zawodową. Skuteczność bowiem jest jej główną cechą. Zawsze dopina swego, ale tylko jeśli jej na tym zależy. Cierpliwie tłumaczy nawet najbardziej zawiłe zagadnienia i robi to ze spokojem do skutku.

Predyspozycje zawodowe

Idealnymi zawodami dla Oliwii będą: tancerka, malarka, aktorka, piosenkarka, grafik lub rysownik.

Imieniny

Oliwia imieniny obchodzi 5 marca, 3, 10 czerwca.

Patroni

Św. Oliwia z Palermo – w wieku 13 lat porwana przez Saracenów do Tunisu, którzy uszanowali jej wiarę i dziewictwo. W cudowny sposób uzdrowiła kilka chorych osób. Kiedy niektórzy z uzdrowionych muzułmanów przeszli na chrześcijaństwo, sąd islamski w 870 r. skazał ją na ścięcie.

Odmiany imienia Oliwia

Oliwa, Oliwcia, Oliwka, Oli, Olinia, Olisia, Ola, Oleńka, Olunia, Olusia, Oluśka

Formy obcojęzyczna

Oliva (łac.), Olive, Olivia (ang.), Oliva, Olivia (niem.), Olive, Olivia (fr.), Oliva, Oliv (hiszp.), Olivia (wł.), Olivija (ros.), Olivie (czes.), Olivia, Oliva (słowac.), Olivija (połud.-słow.)

Nazwiska od imienia Oliwia

Brak

Znani imiennicy

Oliwia Kiołbasa – polska szachistka, mistrzyni Europy do 10 lat, mistrzyni FIDE Oliwia Łuczak – polsko-niemiecka bokserka amatorska Olivia Hallinan – brytyjska aktorka Olivia Judson – brytyjska biolog Olivia Newton-John – australijska piosenkarka Olivia Ruiz – francuska wokalistka Olivia Wilde – aktorka amerykańska

Przysłowia

Wcale się nie zdziwię, gdy ze swym kuzynem spotkam Oliwię.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

6