Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Waldemar

Znaczenie imienia Waldemar Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Waldemar

Waldemar to imię pochodzenia staroniemieckiego wywodzące się od słów waltan (panować) i mari (sławny). Oznacza sławnego władcę lub tego, który zyskał sławę przez swe panowanie.

Znaczenie imienia Waldemar

Sprawiedliwy ojciec. To marzyciel i romantyk! Sprawy sercowe przyprawiają go o drżenie – boi się otwartości, zmysłowości i brutalności życia. Pracuje, aby działać i imponować. Chętnie podróżuje, aby się rozwijać lub dokonywać nowych odkryć.

Rodzina i miłość

Niektórzy nawet powątpiewają w jego męskość. Dużo podróżuje ze swoją rodziną i organizuje pełne przygód wypady. Życie z nim wymaga wiele odwagi, wytrzymałości, a także rezygnacji.Sprawy sercowe przyprawiają Waldemara o drżenie – boi się otwartości, zmysłowości i brutalności życia.

Życie towarzyskie

Przyjaciołom trudno go rozgryźć, a często bardzo by chcieli go wesprzeć, pocieszyć lub coś mu doradzić. Ceni sobie dobre towarzystwo, dobre jedzenie i swobodę. Waldemar to szczery i bezpośredni ekstrawertyk wyrozumiały wobec świata. Cechuje go empatia, dzięki której świetnie rozumie motywacje innych i potrafi postawić się na czyimś miejscu.

Praca i kariera zawodowa

Posiada uzdolnienia artystyczne, często interesuje się teatrem, muzyką, modą, grafiką lub tańcem, dlatego pociągają go zawody twórcze. Dąży do odkrycia nieznanego i przysłużenia się potomności. Cieszy się przez to dobrą opinią i odnosi liczne sukcesy. Czasem jednak praca go nudzi – a on bardzo lubi leniuchować.

Predyspozycje zawodowe

Waldemar idealnie sprawdzi się jako lekarz, naukowiec, biznesmen, rzemieślnik i budowniczy.

Imieniny

Waldemar imieniny obchodzi 5 maja, 11 listopada.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Waldemar

Waldeczek, Waldek, Waldemarek, Waldi, Waldunio, Walduś

Formy obcojęzyczna

Valdemar (ogólnie przyjęta forma), Waldemar, Woldemar (niem.), Valdemaro (hiszp., wł.), Valdemar (połud.-słow).

Nazwiska od imienia Waldemar

Waldanowski, Waldański, Waldecki, Waldkiewicz, Waldoń, Waldowski, Waldziński

Znani imiennicy

Waldemar Baszanowski – sztangista Waldemar Dziki – reżyser i producent filmowy Waldemar Malicki – pianista, popularyzator muzyki klasycznej Waldemar Pawlak – polityk, premier

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Czarny, 5, obsydian