Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Kinga

Znaczenie imienia Kinga

Pochodzenie imienia Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda).

Znaczenie imienia Kinga

To niezwykle kontaktowa, wesoła i sympatyczna kobieta. Bardzo szybko uczy się nowych rzeczy i łatwo odnajduje się w każdej sytuacji. Dlatego od dziecka trudno zmobilizować się jej do nauki oraz działania, ponieważ woli poleniuchować i odkłada wszystko na później, bo za łatwo jej wszystko przychodzi. Jest również bardzo tolerancyjna wobec ludzi. Źle znosi porażki, które uważa za zniewagę swej osoby. Kinga w związku poszukuje ciepła i miłości.

Rodzina i miłość

Zmysłowość skrywa pod pozorną obojętnością i chłodem.Kinga przeważnie jest nieuchwytna jak wiatr, a do tego bardzo kobieca, uwodzicielska i pociągająca. Wioletcie niebywale dopisuje szczęście – nieoczekiwane spotkanie, zbieg okoliczności czy splot dziwnych wydarzeń mogą zaowocować małżeństwem. Bardzo dużą wagę przykłada do uczuciowości, zaufania i oddania się drugiej osobie. Od najmłodszych lat podporządkowuje sobie bliskich, tworząc z nich niemal niewolników swej woli.

Życie towarzyskie

Poza tym nie jest wylewna, więc nie sprawdzi się w roli towarzyszki plotek. Kinga bywa do tego niezwykle pamiętliwa i mściwa – odpłaca za każdą niesprawiedliwość względem niej. Wszyscy ją szanują i cenią, a nieliczni potrafią nawet dotrzymać kroku. To oni stają się powiernikami tej niezwykłej kobiety. Niewiele istnieje takich sytuacji, które zmusiłyby ją do weryfikacji własnych poglądów i przekonań.

Praca i kariera zawodowa

Posiada zdecydowanie inteligencję syntetyczną. Przenikliwy umysł, szerokie horyzonty myślowe i żywa inteligencja pomagają jej w zapanowaniu nad otoczeniem i odniesieniu sukcesu. Z zapałem angażuje się w kolejne przedsięwzięcia, nie zapominając jednak o wcześniejszych zobowiązaniach. Niestety porażki uważa za osobistą zniewagę i lepiej nie wchodzić jej w drogę, gdy coś pójdzie nie po jej myśli. Ostatnie słowo musi należeć do niej.

Predyspozycje zawodowe

Kinga świetnie poradzi sobie jako dziennikarka, reporterka, prezenterka, modelka oraz w handlu i marketingu.

Imieniny

Kinga imieniny obchodzi 3, 12 marca, 24 lipca.

Patroni

Bł. Kinga (Kunegunda) – Córka króla węgierskiego, żona Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do klarysek, dla których ufundowała klasztor w Starym Sączu. Według legendy, dowiedziawszy się o braku soli w Polsce, wrzuciła do żup węgierskich swój pierścień, który górnicy odnaleźli w pierwszej bryle soli wykopanej w Wieliczce. Patronka górników.

Odmiany imienia Kinga

Kingusia, Kinia

Formy obcojęzyczna

Cunegundis (łac.), Kunigunde (niem.)

Nazwiska od imienia Kinga

Brak

Znani imiennicy

Kinga Preis – aktorka Kinga Rusin – dziennikarka telewizyjna

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 6, malachit