Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Alina

Znaczenie imienia Alina Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Alina

Alina to imię żeńskie pochodzące z języka niemieckiego, powstało jako zdrobnienie imion Adelajda i Adelina. Imię to oznacza osobę, która zachęca do działania.

Znaczenie imienia Alina

Alina jest szlachetna, łagodna i cieszy się każdą chwilą. Chętnie niesie pomoc innym i ich wysłuchuje. Dąży do porozumiewania się bez słów. Z krytyką należy przy niej uważać. Prezentuje się korzystnie w każdej sytuacji. Nie lęka się przeszkód, a niepowodzenia jej nie zrażają. Alina świetnie organizuje sobie czas i plan dnia, ponieważ stawia na konstruktywne działanie. Potrafi postawić na swoim, zachowując przy tym zimną krew. Nie żali się, nie daje poznać po sobie, że ma zmartwienia. Ze stoickim spokojem przyjmuje porażki i niepowodzenia.

Rodzina i miłość

Kobieta o tym imieniu to nieustanna gra pozorów. Swym urokiem, czarem i grą doprowadza do szaleństwa i potrafi zniewolić serce niejednego adoratora. Umiejętnie radzi sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, ale gdy pokocha, daje wybrankowi szansę bycia prawdziwym rycerzem i mężczyzną. Gotowa jest odłożyć w czasie karierę i realizowanie planów, jeśli uzna, że dobro bliskich tego wymaga. Nie oznacza to, iż nie poddaje mężczyzn wnikliwej analizie i selekcji. Będzie gospodarną, zorganizowaną i odpowiedzialną małżonką. Wiele kobiet zazdrości jej gospodarności, podejścia do męża oraz do dzieci. Mimo to nie kieruje się w życiu wyobraźnią i natchnieniem, ale logicznym rozumowaniem.

Życie towarzyskie

Niestety Alina ma problemy z nawiązywaniem zażyłych znajomości. Uwielbia ich podejmować na wymyślnych przyjęciach, jak i sama odwiedzać. To ekstrawertyczka, lubiąca kontakty towarzyskie i miło spędzony czas.Alina jest lubiana i ceniona przez ludzi. Nie można jednak powiedzieć, że nie jest towarzyska – potrzebuje ludzi, ale stawia im warunki.Z jednej strony aktywna i przebojowa, a z drugiej dość wrażliwa. Nie cierpi monotonii i jednostajności – znajomi nie powinni zatem narzekać na nudę w jej towarzystwie. Jest to kobieta dobrze czująca się wśród ludzi, darzona wielkim szacunkiem i powszechnie lubiana.

Praca i kariera zawodowa

Silna osobowość i zdecydowany charakter warunkują jej pragnienie stania się niezastąpioną w firmie. Niekiedy bywa przez to niespokojna, ponieważ nie zna wyjścia z trudnej sytuacji, a to niestety prowadzi do niepowodzenia. Pełna wdzięku, wesoła, energiczna i z mnóstwem pomysłów. Swoje życie wiąże ze sztuką. Do tego ma wiele talentów artystycznych, a specyfika jej charakteru sprawia, iż owiewa ją aura twórczości i tajemniczości. Radzi sobie z pracą w trudnych warunkach i pod presją. Może się również zrealizować w zawodach związanych z niesieniem pomocy innym, gdyż jest osobą otwartą na ludzi i ich potrzeby. Nie traci czasu na słowne utarczki oraz przepychanki, dzięki czemu wśród współpracowników nie ma wrogów i jest doceniana przez przełożonych.

Predyspozycje zawodowe

Alina doskonale radzi sobie w większości zawodów lecz najlepiej czuje się w wolnych zawodach a nie w zorganizowanych zespołach.

Imieniny

Alina imieniny obchodzi 16, 17 czerwca, 28 lipca, 20 października, 16 grudnia.

Patroni

Św. Alina z Forest. W wieku kilkunastu lat, bez wiedzy rodziców, przyjęła chrzest z rąk wędrownego misjonarza. Została za to przez nich sprowadzona siłą do domu i wtrącona do więzienia. Zmarła w nim w roku 640 na skutek rany zadanej przez strażnika. Patronka chorób oczu.

Odmiany imienia Alina

Ala, Alcia, Aleczka, Ali, Alinka, Alinusia, Alinuś, Alka, Alonka, Alunia, Alunka, Alusia, Alutek, Alutka, Aluś

Formy obcojęzyczna

Alina, Aline, Alena (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska od imienia Alina

Alinowski, Alkiewicz

Znani imiennicy

Alina Charigot – żona malarza impresjonisty Auguste’a Renoira, uwieczniona na wielu jego obrazach Alina Janowska – aktorka Alina Szapocznikow – polska rzeźbiarka i graficzka

Przysłowia

Jeśli pójdziesz do Aliny, wyjdziesz blady albo siny.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Pomarańczowy, 1, opal