Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Gabriela

Znaczenie imienia Gabriela Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Gabriela

Gabriela to żeńska forma imienia Gabriel. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza wojownika Bożego.

Znaczenie imienia Gabriela

Jest energiczna, aktywna i zachłanna, chce posiadać wszystko i to natychmiast. Ogólnie jest jednak sympatyczną osobą. Niestety to bardzo pamiętliwa. Nieustannie poszukuje dobrych rozwiązań. Potrzebuje partnera, który za nią nadąży. Do tego kocha zaszczyty i jest zdecydowanie materialistką. Jest porywcza oraz impulsywna, ale do tego stopnia rozbrajająca i miła, iż z łatwością wybacza się jej większe wybuchy.

Rodzina i miłość

Gabriela prowadzi dom otwarty, w którym niczego nie brakuje – u niej zawsze jest tłum gości, dużo śmiechu i zabawy. Wie jakiego domu pragnie i urządzi go zgodnie ze swoimi planami oraz gustem.Jako prawdziwa patriotka – kocha dom rodzinny i swoich bliskich.Gabriela jest kobietą stałą w uczuciach i nie cierpiącą flirtów. Od najbliższych wymaga równie bohaterskiej postawy w działaniu, jak od siebie!. Wymaga od partnera absolutnego respektowania jej władzy, ale należy uważać, ponieważ ma tendencje do nadużywania jej.

Życie towarzyskie

Ponadto Gabriela jest osobą lubiącą ryzyko i adrenalinę, chętnie angażuje się w ciekawe przedsięwzięcia i przygody razem ze swoimi przyjaciółmi. Gabriela pragnie by ją widziano, dlatego pewnie udaje dziecko. Jednocześnie ma silną potrzebę dominowania nad ludźmi i wytyczania innym drogi. To kobieta z klasą! Nikt nie powinien liczyć na to, iż Gabriela kiedykolwiek zmieni swoje postępowanie albo odstąpi od swych ideałów. Gabriela zdecydowanie otacza się przyjaciółmi przeciwnej płci, z którymi łączy ją silny charakter i niezłomność. Silnie przeżywa wszelkie troski, niepowodzenia i krzywdy – nie tylko swoje.

Praca i kariera zawodowa

Jest bardzo zasadnicza. Do tego elokwentna i energiczna. Jest też bardzo pracowita i uparta w swych dążeniach.Gabriela ma bardzo zdroworozsądkowe i praktyczne podejście do życia oraz pracy. Z rzadko spotykanym uporem zmierza do celu. Ale gdy nadejdzie burza, pojawi się kryzys i potrzeba podejmowania szybkich decyzji oraz przejęcia steru – Gabriela sprawdzi się idealnie! To bardzo przedsiębiorcza kobieta o analitycznym umyśle, jednakże ukrywa swe zdolności na specjalne okazje – przyparta do muru daje sobie świetnie radę.

Predyspozycje zawodowe

Gabriela świetnie czuje się w zawodach wymagających ruchu, operatywności i solidności takich jak: modelka, stewardesa, dziennikarka.

Imieniny

Gabriela imieniny obchodzi 10, 25 stycznia, 7, 10, 19, 27 lutego, 18, 24 marca, 17 lipca, 29 września, 17 października, 19, 27 grudnia.

Patroni

Bł. Gabriela Bourla (1746-1794) – siostra zakonna z klasztoru urszulanek w Valenciennes we Francji. Podczas Rewolucji Francuskiej wraz z innymi siostrami uciekła do Mons. Niestety ucieczka nie uchroniła jej przed śmiercią. Żołnierze odnaleźli ją wraz z innymi czterema siostrami i jako pierwsze zginęły pod gilotyną.

Odmiany imienia Gabriela

Gabcia, Gabi, Gabruś, Gabrynia, Gabrysia, Gabunia, Gabusia

Formy obcojęzyczna

Gabriela, Gabriella, Gabrielle (ogólnie przyjęta forma), Gabrielja (ros.), Gabrijela, Gavrila (połud.-słow.)

Nazwiska od imienia Gabriela

Brak

Znani imiennicy

Gabriela Kownacka – aktorka teatralna i telewizyjna Gabriela Zapolska (właściwie Maria Gabriela Śnieżko-Błocka) – pisarka i aktorka Gabriela Mistral – chilijska poetka, laureatka Nagrody Nobla Gabriela Sabatini – tenisistka argentyńska Gabrielle Coco Chanel – francuska projektantka mody

Przysłowia

Panowie! Duchem gdyście słabi – nie pokazujcie się u Gabi.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 1, akwamaryn