Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Aneta

Znaczenie imienia Aneta Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Aneta

Imię Aneta pochodzi od francuskiego zdrobnienia imienia Anna (Annette) pochodzenia hebrajskiego, od słowa channah (wdzięk, łaska).

Znaczenie imienia Aneta

Posiada bogatą wyobraźnię i wyjątkowy zmysł artystyczny. Sama sobą rozporządza i nie pozwala przejąć kontroli innym.Aneta jest kobietą spokojną i opanowaną. Jednak codzienne obowiązki szybko ją nużą.Bardzo pewna siebie, wręcz zarozumiała, a do tego ambitna, to główne cechy Anety. Aneta jest wrażliwa, energiczna i pomysłowa, przy tym ma chłonny i błyskotliwy umysł. Jest duszą towarzystwa, gościnną gospodynią i posiada mnóstwo znajomych. Nie lubi kłótni i problemów – dąży do zachowania harmonii, spokoju i ładu.Aneta jest osobą niezwykle energiczną.

Rodzina i miłość

Nie jest jednak z tego powodu nieszczęśliwa, rekompensują jej to wdzięczni podopieczni i oddani przyjaciele. Swego wybranka długo trzyma na dystans i może wcale tego nie zmienić. Dąży do posiadania mężczyzny i całkowitego oddawania mu się.Rodzina jest dla Kingi świętością, najwyższym dobrem i priorytetem w życiu. Stanowi dobrą wizytówkę swego partnera. Jeśli komuś uda się okiełznać ten żywioł, zyska przykładną oraz gospodarną żonę, obdarzoną nieprzeciętnym talentem kulinarnym i umiejętnością radzenia sobie ze wszystkim. Może być czasem nieco chmurna i zaborcza, ale to z lęku przed stratą bądź z chęci ochraniania bliskich.

Życie towarzyskie

To kobieta wulkan, po której nie wiadomo, czego się spodziewać i która nie usiedzi w miejscu. Do tego jest formalistką, co bywa męczące dla znajomych. Niestety Aneta posiada niewielu przyjaciół, gdyż nie ufa ludziom – nie uważa ich za godnych dopuszczania do swojego życia osobistego. Jest nieśmiała i skryta. Sama chętnie pomaga i wspiera swych bliskich. W jednych dziedzinach życia doskonale wie, czego chce, w innych bywa niestałą i kapryśną. Otacza się tylko tymi, którzy podzielają jej zainteresowania i poglądy. Przyjaciele oraz znajomi mogą na niej polegać i nie obawiać się zagrożenia czy złośliwości z jej strony.

Praca i kariera zawodowa

Poza tym kocha wyzwania i nie cofa się na widok skomplikowanych zadań oraz ilości czekającej ją pracy.Aneta jest kobietą sukcesu, która swoją pozycję osiąga dzięki pracowitości i dobrej organizacji. Wybiera zawody związane z działaniem i rywalizacją, ponieważ nie potrafi spokojnie usiedzieć za biurkiem i wpatrywać się monotonie w rzędy cyfr na monitorze. Dobrze radzi sobie w interesach, ponieważ to urodzony przywódca – a do tego z klasą! Aneta sprawnie poprowadzi niezbędne negocjacje i odpowiednio zarządzi firmą lub powierzonym jej działem. To kobieta zorganizowana i sumienna. Jest to silna i ambitna kobieta, ale zdecydowanie nie walczy o jak najwyższą pozycję zawodową i poklask. Bardzo chętnie podejmuje się wszelkich zleceń, ale równie szybko się zniechęca. Nierzadko charakteryzuje ją ambicja, pracowitość i duża wiedza.

Predyspozycje zawodowe

Aneta może być dobrą aktorką, modelką lub pilotką turystyczną.

Imieniny

Aneta imieniny obchodzi 20 lutego, 13, 16 czerwca, 17, 26 lipca, 9, 25 grudnia.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Aneta

Anecia, Anetka, Ania, Anka

Formy obcojęzyczna

Anetta, Anna, Anne

Nazwiska od imienia Aneta

Brak

Znani imiennicy

Aneta Kręglicka – Miss Świata 1990 Anette von Droste-Hulshoff – poetka Anette Bening – aktorka

Przysłowia

Aneta – urocza kobieta, wesoła, rozmowna, w miłości cudowna.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Szary, 5, sodalit