Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Marlena

Znaczenie imienia Marlena Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Marlena

Marlena to imię pochodzenia niemieckiego, które powstało prawdopodobnie poprzez połączenie imion Maria i Magdalena lub Maria i Helena. Inna teoria mówi, że imię to pochodzi od holenderskiego imienia Marleene będącego formą imienia Magdalena.

Znaczenie imienia Marlena

Ceni sobie doskonałość i perfekcję w działaniu. Lubi otaczać ludzi swoją opieką.Marlena lubi kontakty z otoczeniem, ale nie ulega wpływom innych. Chętnie też niesie pomoc, ale gdy ktoś ją o to poprosi. W miłości stawia na duchową łączność.

Rodzina i miłość

Musi bardzo uważać, aby nie przegapić swej życiowej szansy na miłość. Marlena zadba wówczas o domowe ognisko, którego ciepła pragnie i potrafi docenić. Jej partner musi nadążać za jej szaloną wyobraźnią i spełniać każdy kaprys swej księżniczki. Jej zasady sprawiają, iż jest kochającą i wierną żoną oraz wspaniałą matką.

Życie towarzyskie

Zawsze stara się pomóc, gdy widzi taką potrzebę. Nie stara się jednak rzucać w oczy ani błyszczeć w towarzystwie i nie ufa ludziom, którzy tak postępują. Żyje intensywnie, tryska niebagatelnymi pomysłami i roztacza wokół swój niebywały urok – czegóż można chcieć więcej, aby spędzić dobrze czas i cieszyć się z wiernym przyjacielem?.Tajemnicza, nieśmiała i melancholijna – przyciąga ludzi niczym magnes.

Praca i kariera zawodowa

Nie chce żyć tak, jak inni, dlatego nadaje sobie inne niż wszystkim prawa i obowiązki.Marlena to kobieta spokojna i opanowana.Marlena jest niezrównanym pracownikiem. Jej zamiłowania koncentrują się wokół poezji, muzyki oraz wszystkiego, co piękne.

Predyspozycje zawodowe

Marlenie najbardziej odpowiadają zawody artystyczne takie jak dekoratorstwo, wystrój wnętrz albo moda. Polubi także pracę w galeriach i muzeach.

Imieniny

Marlena imieniny obchodzi 16 kwietnia, 16 lipca, 12 września, 23 października.

Patroni

Brak

Odmiany imienia Marlena

Marlencia, Marlenia, Marlenka, Marlenuś

Formy obcojęzyczna

Marlene, Marlena (ang.), Marelne (fr.), Marlene (hisz.), Marlen, Marlene, Marleen (niem.), Marlena (wł.)

Nazwiska od imienia Marlena

Brak

Znani imiennicy

Marlena Drozdowska – piosenkarka Marlena Mieszała – siatkarka Marlene Dietrich – aktorka amerykańska pochodzenia niemieckiego

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Żółty, 1, kryształ górski