Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Natalia

Znaczenie imienia Natalia Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Natalia

Natalia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza: ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym. W Polsce imię Natalia nadawane jest od XIV wieku.

Znaczenie imienia Natalia

Wybiera zawody oparte na współpracy z ludźmi i niesieniu pomocy innym. Musi wszystko wypowiedzieć i wszystko przeżyć. To urocza kokietka.Natalia to kobieta, która przez życie kroczy z podniesioną głową i dumną miną. Marzy o założeniu rodziny i spełnia się w roli opiekunki domowego ogniska.

Rodzina i miłość

Chodząca szczęściara, jeśli chodzi o związki.Jeśli kocha to całą sobą! Nie oszczędza się w miłości ani na chwilę. Zakasuje wszystkie inne kobiety i doda uroku każdemu mężczyźnie, któremu odda swe serce. A do tego inteligentna, pomysłowa i zaradna.

Życie towarzyskie

Nie można liczyć u niej na zrozumienie czy empatię. Natalia lubi podróże i zwiedzanie egzotycznych krajów. Nawet wizyty znajomych w jej domu są dopracowane z każdym szczegółem i dość uroczyste. Nie ufa ludziom i najpierw musi kogoś naprawdę dobrze poznać, zanim dopuści go do swego otoczenia.

Praca i kariera zawodowa

W życiu zawodowym nie jest ukierunkowana na sukces, wybiera za to pracę dającą jej satysfakcję i możliwość twórczego wypowiedzenia się. Sprawia przy tym wrażenie nieśmiałej i wątłej, ale w rzeczywistości to energiczna, stanowcza oraz aktywna osoba. Nie czuje pociągu do nauki, raczej zdobywa wiedzę wedle swej fantazji, kierując się zdecydowanie niepraktycznymi pobudkami podczas wyboru zainteresowań – np. Zawdzięcza to analitycznemu umysłowi, zmysłowi praktycznemu i opanowaniu.

Predyspozycje zawodowe

Natalia może realizować się w polityce, działalności społecznej oraz na stanowiskach kierowniczych, na których wymagany jest takt, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i konsekwencja.

Imieniny

Natalia imieniny obchodzi 27 lipca, 26 sierpnia, 8 września, 8, 10, 28 listopada, 1, 21 grudnia.

Patroni

Święta Natalia z Nikomedii – męczennica. Żyła w III wieku, za czasów Dioklecjana. Była opiekunką uwięzionej grupy chrześcijan w Nikomedii. Przychodziła do więzienia podtrzymując ich na duchu, by nie wyparli się wiary. Po ich męczeńskiej śmierci została aresztowana i również zginęła śmiercią męczeńską. Święta Natalia z Toledo – ścięta za wiarę razem z mężem, św. Aureliuszem, ok. 852 roku.

Odmiany imienia Natalia

Nacia, Nastusia, Natalcia, Nata, Natala, Natalka, Natka, Natusia, Natuś

Formy obcojęzyczna

Natalia (łac.), Natalie, Nathalia, Nathalie, Noelle (ang.), Natalia, Natalie (niem.), Natalie, Noële (fr.), Natalia (hiszp.), Natalia, Natalina (wł.), Natalija, Nataša (ros.), Nátalie, Nataša (czes.), Natália, Nataša (słowac.), Natalija, Nata, Nataša (połud.-słow.)

Nazwiska od imienia Natalia

Brak

Znani imiennicy

Natalia Kukulska – piosenkarka Natalia Oreiro – urugwajska aktorka i piosenkarka Natalia Przybysz – wokalistka zespołu Sistars Natalie Portman – aktorka amerykańska

Przysłowia

Długo opiera się Natalia Na tym opiera się batalia. Najlepsza jest Natalia, przynajmniej zna realia. Każdy z poetów kartę wybiera a potem patrzy na imię. Chociaż ta gra się toczy stale i stale krąży talia, tylko największym przypada w udziale Natalia.

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Niebieski, 4, bursztyn