Wielka Księga Imion

Największy zbiór imion

Znaczenie imienia Wiktor

Znaczenie imienia Wiktor Udostępnij obrazek:

Pochodzenie imienia Wiktor

Imię Wiktor pochodzi od łacińskiego słowa victor co oznacza: zwycięzca.

Znaczenie imienia Wiktor

Ma duszę niezależnego artysty. Czasem odcina się od ludzi, aby odpocząć i zebrać myśli. Nie zależy mu jednak na spektakularnych sukcesach i karierze. Woli mylić się i posuwać naprzód, niż mieć rację i cofać się.

Rodzina i miłość

Potrafi być namiętny i zmysłowy, ale tylko pod wpływem chwili i bardzo rzadko. Jest dobrym mężem i przede wszystkim przyjacielem dla swej wybranki. Zwiąże się jednak wyłącznie z kobietą, która zrozumie jego potrzeby. Ma bogatą wyobraźnię i dużą fantazję.

Życie towarzyskie

Natomiast liczne i pobieżne znajomości bywają nieraz dwuznaczne. Nie rzuca słów na wiatr i zawsze mówi prawdę. Nie znosi słabości ani u siebie, ani u innych.Jest wrażliwym i uczuciowym człowiekiem, który szuka zrozumienia u innych, ale spokojnie można z nim porozmawiać na niejeden drażliwy temat.

Praca i kariera zawodowa

Angażuje się w pracę tylko, jeśli ta daje mu satysfakcję i spełnienie.Może być super wydajnym pracownikiem, o ile zadba się o jego dobry humor.Niezależny, wojowniczy i nerwowy choleryk – to Wiktor w pracy. Cechuje go dodatkowo nieprzeciętna inteligencja i zdolności manualne.

Predyspozycje zawodowe

Wiktor sprawdzi się w zawodzie lekarza, architekta, budowniczego oraz rzemieślnika.

Imieniny

Wiktor imieniny obchodzi 22 stycznia, 25 lutego, 6, 29 marca, 12 kwietnia, 6, 8, 10, 14, 16, 17, 20, 25, 28 maja, 21, 28 lipca, 23, 26 sierpnia, 1, 16, 30 września, 10, 17, 18 października, 2, 8, 18 listopada, 2, 15, 18, 23 grudnia.

Patroni

Św. Wiktor – papież w latach 189–199. Dążył do rozdzielenia obchodów świąt Wielkanocnych od żydowskiej Paschy. Ustalił datę obchodzenia Wielkanocy na niedzielę po pierwszej pełni wiosennej księżyca.

Odmiany imienia Wiktor

Wiktorcio, Wiktorciu, Wiktorek, Wiktoruś, Witek

Formy obcojęzyczna

Victor, Viktor (ogólnie przyjęta forma), Vittore, Vittorio (wł.)

Nazwiska od imienia Wiktor

Wiktorak, Wiktorczyk, Wiktorek, Wiktorowicz, Wiktorowski, Wiktorski, Wiktorzak

Znani imiennicy

Wiktor Gomulicki – poeta okresu pozytywizmu Wiktor Niedzicki – fizyk i dziennikarz Wiktor Zborowski – aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Wiktor Zin – architekt, popularyzator wiedzy o historii sztuki polskiej, felietonista Wiktor Hugo – francuski pisarz, poeta, dramaturg Wiktor Korcznoj – szwajcarski szachista pochodzenia rosyjskiego Viktor Balthazard – francuski lekarz, odkrywca kontrastowego badania przewodu pokarmowego

Przysłowia

Brak

Szczęśliwy kolor, liczba, kamień

Zielony, 6, jaspis